Tonery do tlačiarní

Zadajte model tlačiarne alebo kód tonera/náplne
?
Najlepšie funguje vyhľadávanie podľa modelu tlačiarne. Ako zistíte názov svojho modelu? Poradíme vám v tomto návode.

Jednoduché vyhľadanie správneho produktu do vašej tlačiarne

Vyberte si tonery do tlačiarní podľa značky tlačiarne

Najpredávanejšie tonery do tlačiarní

Kompatibilný toner pre HP LaserJet P1102/M1130/M1132/M1212nf /M1217nfw - CE285A
Čierna
Kapacita: 1600 stránok
Kompatibilný toner pre HP CF283A, HP LaserJet Pro M201/M225/MFP M125/127
Čierna
Kapacita: 1500 stránok
Toner pre HP CF226X, HP LaserJet M402/M426, kompatibilný
Čierna
Kapacita: 9000 stránok
Brother TN-2320 kompatibilný, 2600 strán
Čierna
Kapacita: 2600 stránok
Kompatibilný toner pre HP LaserJet Pro P1566/P1606dn/M1536 MFP - CE278A
Čierna
Kapacita: 2100 stránok

Čo sú tonery do laserových tlačiarní?

Tonery do laserových tlačiarní sú náplne, obsahujúce tonerový prášok na tlač dokumentov a obrázkov. Tento prášok sa pomocou elektrostatického náboja prenáša na papier, a vytvára tak obraz, ktorý následne v zapekacej alebo fixačnej jednotke tlačiarne priľne na papier. Tonery sa tiež označujú ako:

  • tonerové cartridge
  • tonerové kazety
  • náplne do laserových tlačiarní
  • farby do laserových tlačiarní


Čiernobiele laserové tlačiarne používajú iba jeden čierny toner, tlačia iba v odtieňoch šedej a nemožno v nich použiť farebný toner.

Farebné laserové tlačiarne používajú cartridge štyroch základných farieb (KCMY): čiernu, azúrovú (cyan), purpurovú (magenta) a žltú. Tieto farby sa miešajú podľa potreby na vytvorenie rôznych odtieňov a farieb.

Aké druhy tonerov existujú?

Podľa pôvodu môžeme náplne do laserových tlačiarní rozdeliť na originálne a neoriginálne. Zatiaľ čo originálne tonery sú vyrábané priamo výrobcom tlačiarne (napríklad HP, Canon alebo Brother), tie neoriginálne vyrábajú iné firmy. Neoriginálne cartridge sú vždy lacnejšie ako tie originálne.

Neoriginálne tonery (ktoré označujeme aj ako alternatívne) sa potom ďalej delia na kompatibilné a renovované.

Kompatibilné tonery sú novo vyrobené neoriginálne tonerové kazety, ktoré sa vyrábajú z nových dielov prevažne v Číne.

Renovované tonery, tiež nazývané ako repasované, sú neoriginálne cartridge vyrobené z použitých prázdnych originálnych tonerov. Tie sa rozoberú a dôkladne vyčistia. Opotrebované diely sú pri renovácii vymenené za nové, tonerová kazeta sa naplní tonerovým práškom a nainštaluje sa na ňu nový čip.

Ako vybrať kvalitný toner?

Pri výbere tonerovej kazety je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, ako je cena, kvalita tlače, kapacita a ekologickosť. Najlacnejšie cartridge môžu byť lákavé, ale často mávajú nižšiu kvalitu tlače, nižšiu výťažnosť alebo poškodzujú tlačiareň.

Kvalitné tonery by mali poskytovať ostrú a čistú tlač po celú dobu životnosti. Dôležitý môže byť aj vplyv na životné prostredie. Najekologickejšie sú renovované tonery, najmenej ekologické potom tie kompatibilné.

Prečo zvoliť tonery od Tonersyp

Vyznať sa v kvalite jednotlivých výrobcov tonerov je veľmi zložité. Aby ste nemuseli strácať čas a riskovať, že cartridge nebudú fungovať podľa vašich predstáv, testujeme a vyberáme tonery za vás.

Pri výbere náplní do laserových tlačiarní sledujeme niekoľko parametrov:

1. Vždy je pre nás dôležité, aby toner kvalitne tlačil a bol šetrný k tlačiarni. Cieľom je dosiahnuť rovnakú kvalitu tlače ako s originálnymi tonermi.

2. Z dodávateľov a výrobcov, ktorí sa venujú vývoju kompatibilných tonerov z celého sveta si vyberáme iba tie lepšie a nikdy nie podľa najnižšej ceny.

3. Vo vlastnom testovacom centre potom strážime a testujeme kvalitu aj kompatibilitu vybraných náplní do tlačiarní. Do predaja zaradíme tie, ktoré spĺňajú požiadavky na kvalitu tlače, nízku poruchovosť a dostatočnú kapacitu.

4. Testovanie produktov nám tiež pomáha vyberať tonery, ktoré nepoškodia vašu tlačiareň alebo jej diely.

5. Nami ponúkané náplne vytlačia krajšie farby vo farebných tlačiarňach a sýtejšie texty pri čiernobielych tlačiarňach.

6. V prípade tonerov, ktoré majú čip, dbáme na to, aby sa vždy vo vašej tlačiarni správne načítali a aby boli verzie čipov vždy čo najnovšie – starý čip nemusí z dôvodu aktualizácií firmwaru tlačiarne správne fungovať.

7. Ponúkame aj ekologické renovované tonery. Tie sú vyrábané z prázdnych tonerov, ktoré by inak skončili na skládke. Tým, že používate renovovaný toner, pomáhate znížiť množstvo odpadu a šetríte zdroje.

8. Niektoré renovované tonery sami vyrábame, aby sme mali kvalitu plne pod kontrolou.

A to nie je všetko. Pokiaľ sa pri nákupe zaregistrujete, automaticky nakúpite všetky tonery za výhodnejšie ceny.

Ako vybrať správnu náplň do vašej tlačiarne

Najjednoduchším spôsobom, ako nájsť správnu náplň do laserovej tlačiarne, je podľa modelu tlačiarne. Model tlačiarne je obvykle uvedený na jej prednej alebo hornej strane.

Napríklad ak hľadáte náplň do tlačiarne Brother DCP-L2532DW, budete potrebovať toner TN-2421. Ak zadáte číslo modelu tlačiarne alebo jeho časť do vyhľadávacieho poľa, zobrazia sa vám všetky tonery a náplne, ktoré sú pre danú tlačiareň vhodné

Články a najčastejšie otázky k tonerom do tlačiarní