Náplne (pásky) do ihličkových tlačiarní

Zadajte model tlačiarne alebo kód tonera/náplne
?
Najlepšie funguje vyhľadávanie podľa modelu tlačiarne. Ako zistíte názov svojho modelu? Poradíme vám v tomto návode.

Jednoduché vyhľadanie správneho produktu do vašej tlačiarne

Vyberte si náplne (pásky) do ihličkových tlačiarní podľa značky tlačiarne

Najpredávanejšie náplne (pásky) do ihličkových tlačiarní

Čo sú náplne do ihličkových tlačiarní (pásky)

Náplň do ihličkových tlačiarní je spotrebným materiálom. Ide o farbiacu pásku s farbou, ktorú ihličková tlačiareň používa na tlač. Páska je obvykle navinutá na dvoch cievkach a pohybuje sa synchrónne s pohybom ihiel. Páska tak zaisťuje kvalitu (sýtosť a ostrosť) a trvanlivosť tlače. Bez pásky by ihličková tlačiareň nemohla tlačiť.

Páska je zároveň jediným spotrebným materiálom, ktorý je potrebné v ihličkovej tlačiarni pravidelne meniť. Jej veľkou výhodou je nízka cena, a tak je tlač na ihličkových tlačiarňach vôbec najlacnejšia.

Ako páska v ihličkovej tlačiarni funguje?

Ihličková tlačiareň je typ tlačiarne, ktorá využíva malé kovové ihly na vytváranie obrazu na papieri. Ihly sú poháňané elektromagnetom a narážajú na farebnú pásku, ktorá je medzi nimi a papierom. Tým sa na papier prenesie farba z pásky a vytvorí sa znak alebo grafika. Táto páska plní v ihličkovej tlačiarni funkciu náplne.

Pri výbere pásky do ihličkovej tlačiarne je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ako sú:

Kompatibilita s modelom tlačiarne: Každá páska pasuje do určitých modelov tlačiarní. Je preto nutné zvoliť pásku, ktorá je určená pre konkrétny model ihličkovej tlačiarne. Správnu pásku ľahko vyberiete pomocou nášho našepkávača.

Farba: Náplň do ihličkovej tlačiarne môže byť jednofarebná alebo viacfarebná. Jednofarebná páska umožňuje tlačiť iba čiernobielo, zatiaľ čo viacfarebná páska umožňuje tlačiť rôzne farby. Pásky pre niektoré tlačiarne sa vyrábajú vo viacerých variantoch. Páska Epson ERC-38 existuje v čiernej variante, ale aj v dvojfarebnej variante Epson ERC-30 čierno-červená.

Kvalita pásky: Kvalita pásky ovplyvňuje ostrosť, kontrast a životnosť tlače. Kvalitná páska by mala mať dostatok farby, aby poskytla dobré pokrytie papiera a odolnosť proti vyblednutiu.

Zatiaľ čo originálne pásky sú stávkou na istotu, medzi kompatibilnými (neoriginálnymi) páskami môžu byť značné rozdiely v kvalite. Preto v e-shope Tonersyp ponúkame kompatibilné pásky iba od overených výrobcov, s ktorými máme dlhodobo dobré skúsenosti.


Ako sa o pásku do ihličkovej tlačiarne starať?

Aby bola páska do ihličkovej tlačiarne čo najdlhšie funkčná a dobre tlačila, je potrebné dodržiavať niektoré odporúčania:

  • Pásku skladujte v suchom a chladnom prostredí a chráňte ju pred slnečným žiarením a vlhkosťou.
  • Nepoužívajte pásku po uplynutí jej záručnej doby alebo po jej poškodení.
  • Pravidelne čistite hlavu tlačiarne a ihly od nečistôt a prachu, ktoré by mohli spôsobiť zlý kontakt s páskou alebo jej opotrebenie.