Môžem neoriginálne tonery použiť aj v tlačiarni, ktorá je v záruke?


Závady nesúvisiace s tonerom je výrobca tlačiarne povinný v záručnej lehote opraviť.
Závady nesúvisiace s tonerom je výrobca tlačiarne povinný v záručnej lehote opraviť.

Môže výrobca tlačiarne odmietnuť opravu tlačiarne s neoriginálnym tonerom?

Použitím neoriginálneho tonera vo svojej tlačiarni záruku nestrácate. Je ale pravda, že výrobca tlačiarne môže v rámci záruky odmietnuť opraviť závady, ktoré sú neoriginálnym tonerom spôsobené. Na akékoľvek iné poruchy nemá používanie neoriginálnych tonerov vplyv a výrobca ich musí v rámci záruky opraviť.

Závady nesúvisiace s tonerom

musí výrobca opraviť bez ohľadu na to, aký toner používate.


Aké je riziko poškodenia tlačiarne pri používaní neoriginálneho tonera?

V prípade používania kvalitných kompatibilných alebo renovovaných tonerov je riziko poškodenia tlačiarne veľmi malé. V prípade tonerov zakúpených u nás zároveň platí, že ak by sa na toneri vyskytla porucha, ktorá by poškodila tlačiareň, nesieme za to plnú zodpovednosť. Pre tieto prípady sme tiež poistení a tlačiareň opravíme na naše náklady.


Čo sa stane, keď toner poškodí tlačiareň?

V minulosti sa takýto prípad naozaj stal. Bolo to spôsobené nedopatrením pri balení vyrobených tonerov, kedy sme omylom označili tonery inými farbami. Pretože sa jednalo o tlačiareň OKI, došlo po vložení tonera ku kontaminácii časti obrazového valca inými farbami. Výsledkom boli výtlačky, ktoré nemali správne farby.

Po zistení problému sme zákazníčke po dohode poslali úplne novú tlačiareň.

Aby sa situácia už neopakovala, začali sme na toneroch tohoto typu používať ochranné prvky, ktoré vloženiu tonera do nesprávnej časti valca zabraňujú.


Výber vhodného tonera

Ako nájsť vhodný kompatibilný alebo renovovaný toner do vašej tlačiarne? Ľahko. Stačí zadať model tlačiarne alebo jeho časť do vyhľadávacieho poľa nižšie (napríklad na vyhľadanie tonera do tlačiarne OKI MC363dn, stačí zadať MC363). Ak poznáte označenie konkrétneho tonera, ktorý potrebujete, môžete zadať aj to (napríklad 46508712).