Kam vyhodiť prázdny toner?

Možno práve riešite, kam s prázdnymi tonermi, ktoré sa vám v kancelárií váľajú a zbytočne zaberajú miesto. Nechcete ich však len tak vyhodiť do bežného komunálneho odpadu alebo premýšľate, že by ešte mohli niekomu poslúžiť? V oboch prípadoch máte pravdu. Tu je niekoľko možností, čo sa dá s prázdnymi tonermi robiť.

Zberový dvor

Prázdne tonery a atramentové kazety obsahujú zvyšky látok, ktoré nepatria do bežného ani separovaného odpadu. Dobre urobíte, keď ich zanesiete do zberového dvora vo vašom meste alebo obci, prípadne využijete zberové dní. Tu si už s tonermi ľahko poradia a zaistia likvidáciu tonerov podľa predpisov.

Prázdne tonery nepatria do bežného ani separovaného odpadu.
Prázdne tonery nepatria do bežného ani separovaného odpadu. Likvidáciu zaistí zberový dvor vo vašom meste.


Vrátenie dodávateľovi

Ak je cesta do zberového dvora pre vás časovo náročná alebo táto možnosť vo vašom okolí chýba, môžete prázdne tonery a atramentové náplne vrátiť vášmu dodávateľovi. Ten by mal zabezpečiť bezplatnú ekologickú likvidáciu.

Prázdne tonery vyzdvihneme a zlikvidujeme na naše náklady

Ak ste našim registrovaným zákazníkom, zabezpečíme vyzdvihnutie a odvoz prázdnych tonerov priamo z vašej firmy úplne na naše náklady.

Ak ste našim zákazníkom, stačí nám použité tonery a náplne zaslať na našu adresu. My ich roztriedime a tie, ktoré už nemožno ďalej použiť odovzdáme firme, ktorá sa postará o ich ekologickú likvidáciu.

Ak ste našim registrovaným zákazníkom, zabezpečíme vyzdvihnutie a odvoz prázdnych tonerov priamo z vašej firmy na naše náklady.

Registrujte sa a získajte ďalšie výhody. Napríklad:

  • zľavu na všetky tonery a náplne do tlačiarní
  • ročnú záruku vrátenia peňazí za nepoužité kompatibilné a renovované tonery
  • možnosť uložiť si vaše tlačiarne a objednať tonery a náplne oveľa jednoduchšie


Výkup prázdnych tonerov

Niektoré prázdne originálne a renovované tonery využívame na opakovanú renováciu. Ak máte zrovna tie, ktoré najviac potrebujeme, radi ich od vás odkúpime.

Tu je aktuálny zoznam tonerov, ktoré vykupujeme.

Máte vhodný toner? Doplňte si ho!

Ak radi majstrujete a máte vhodný originálny alebo renovovaný toner, môžete ho svojpomocne naplniť. Že ste toner ešte nikdy neplnili? To vôbec nevadí. Materiál aj návod na plnenie vám poskytneme.

Niektoré tonery si môžete naplniť sami.
Niektoré prázdne tonery si môžete naplniť sami. Príkladom sú tonery do tlačiarní OKI. Ukážeme vám ako na to.


Rozhodli ste sa dať prázdnemu toneru druhú šancu? Vhodný materiál na plnenie vyhľadáte v našom sprievodcovi.