Ako rýchlo zistiť správny názov modelu vašej tlačiarne

Vždy je dobré vedieť, aký model tlačiarne máte na stole. Uľahčí vám to život najmä pri výbere tonera, náplne, či pásky do vašej tlačiarne alebo pri hľadaní potrebných ovládačov.

Ak neviete, kde údaj o modeli tlačiarne nájsť, máme pre vás niekoľko rád.


Kde hľadať?


1. Predná strana tlačiarne

Niektorí výrobcovia tlačiarní umiestňujú názov modelu na čelnú stranu tlačiarne. Týka sa to väčšiny laserových tlačiarní, medzi inými tiež značiek Canon, HP alebo OKI..

Umiestnenie názvu modelu na tlačiarni Canon iSensys MF443dw
Umiestnenie názvu modelu na tlačiarni Canon iSensys MF443dw na čelnej strane tlačiarne.


V niektorých prípadoch je názov modelu tlačiarne nešikovne uvedený na podávači papiera. Pokiaľ na ňom práve máte papier, nebude vidieť. Na zistenie modelu je nutné podávač zatvoriť.

Vyššie uvedené sa týka napríklad tlačiarní HP Laser 107w.


Umiestnenie názvu modelu na tlačiarni Umístění názvu modelu na tiskárně HP Laser 107w
Umiestnenie názvu modelu na tlačiarni HP Laser 107W. Názov je umiestnený na podávači papiera a po jeho otvorení nie je vidieť.


2. Ovládací panel tlačiarne

Ak ste údaj o modeli nenašli na čelnej strane tlačiarne, hľadajte ho na hornej strane v blízkosti ovládacieho panela alebo displeja. To je prípad tlačiarní Xerox WorkCentre 6025, Samsung Xpress C460w a mnoho ďalších.


Umiestnenie názvu modelu na tlačiarni Xerox WorkCentre 6025
Umiestnenie názvu modelu v blízkosti ovládacieho panela na tlačiarni Xerox WorkCentre 6025.Umiestnenie názvu modelu na tlačiarni Samsung Xpress C460w
Umiestnenie názvu modelu v blízkosti ovládacieho panela na tlačiarni Samsung Xpress C460w.3. Krabica

Odložili ste si krabicu od tlačiarne s tým, že sa môže niekedy hodiť? Práve ten čas nastal. Krabica je totiž spoľahlivým zdrojom informácií o modeli tlačiarne. Nájdete ju spravidla na niekoľkých miestach.


Krabica je spoľahlivým zdrojom informácií o modelu tlačiarne.
Krabica je spoľahlivým zdrojom informácií o modeli tlačiarne.


Kde radšej nehľadať

1. Výrobný štítok

Ďalším miestom, kde môžete nájsť hľadaný údaj, je výrobný štítok umiestnený spravidla na zadnej strane tlačiarne. Informácie na výrobnom štítku však nebývajú vždy jednoznačné a môžu vás pri hľadaní názvu modelu zmiasť.

Napríklad výrobca HP na výrobnom štítku názov modelu neuvádza. Namiesto toho tu nájdete číslo modelu, ktoré sa od názvu modelu líši.


Informace na výrobním štítku tiskárny HP Laser 107w
Informácie na výrobnom štítku tlačiarne HP Laser 107W. Nájdete tu iba číslo modelu, ktoré sa od názvu líšia.


2. Ovládač v počítači

Ani názov ovládača na počítači nemusí byť spoľahlivým zdrojom na zistenie modelu vašej tlačiarne. Výrobca totiž obvykle vydáva jeden ovládač pre celú sériu tlačiarní a ten potom nesie meno série, nie konkrétneho modelu.

Ako je vidieť na obrázku, ovládač pre tlačiareň HP LaserJet P2055 je určený pre celú sériu HP LaserJet P2050Správny model tlačiarne teda podľa ovládača v tomto prípade nezistíme. Zvyčajne sa síce v rovnakej sérii tlačiarní používajú rovnaké tonery, nie vždy je ale možné tonery podľa názvu série v obchodoch vyhľadať.


Název ovladače tiskárny nemusí být stejný jako název modelu.
Názov ovládača sa môže od modelu tlačiarne líšiť. Zvyčajne totiž býva určený pre viac zariadení z jednej série.


Našli ste model vašej tlačiarne?

Výborne! Správny toner či náplň ľahko nájdete vo vyhľadávači nižšie.

Do vyhľadávacieho poľa jednoducho zadajte váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad na vyhľadanie náplní do tlačiarne HP Laser 107w stačí zadať 107w).Neviete si rady? Kontaktujte nás.

Ak vám tento článok nepomohol a model tlačiarne ste stále nenašli, napíšte nám alebo zavolajte a radi vám s určením modelu pomôžeme.