Ako vybrať správnu pásku do štítkovača Brother P-touch ľahko a rýchlo 

Štítkovače Brother P-touch sú ideálnym pomocníkom pre tlač odolných štítkov, ktoré sa hodia k dlhodobému značeniu na najrôznejších miestach v priemysle, kancelárii i domácnosti. Pozrite sa, ako si vybrať správnu pásku pre konkrétny povrch a použitie. 

Pre tlač odolných štítkov používajú tlačiarne Brother P-touch niekoľko druhov špeciálnych pások označených písmenami TZe, HSE a Ste. Podľa druhu pásky potom môžete tlačiť plastové laminované štítky rôznych farieb, rôznej sily lepidla a pre rôzne povrchy.

Prečítajte si, ako vybrať správnu pásku, aby pasovala do vášho štítkovača Brother a bola vhodná pre konkrétne použitie. 


Výber pásky podľa použitia

Štandardné pásky TZe

Najpoužívanejšie štandardné pásky TZe slúžia na tlač samolepiacich štítkov pre značenie rovných hladkých plôch.

Perfektne sa hodia napríklad na značenie regálov, políc a nábytku, tlačiarní, počítačov, nabíjačiek a ďalších elektrospotrebičov. Perfektne držia na skle, kovoch, plastoch alebo kartóne.

Veľkou výhodou odolných štítkov z tlačiarní Brother P-touch je ich odolnosť. Na rozdiel od papierových štítkov (či už klasických alebo termo), ktoré sa z hladkých povrchov začnú často odlepovať už po niekoľkých týždňoch alebo mesiacoch, vydržia plastové štítky TZe pevne prilepené aj niekoľko rokov.

Vďaka povrchovej laminácii sú navyše odolné aj voči poveternostným vplyvom, slnečnému žiareniu, vode, olejom či ďalším chemikáliám.

Štandardné pásky TZe do štítkovačov Brother
Štandardné pásky TZe do štítkovačov Brother sú ideálne pre označenie rovných plôch. U nás ich hojne využívame na označovanie regálov...


Rôznofarebné pásky TZe používame aj na označovanie tonerov
... alebo na označenie renovovaných tonerov.
Porovnanie odolného štítku a bežného termoštítku
Porovnanie odolnosti bežného papierového termo štítku a odolného termo štítku voči vode. Zatiaľ čo u papierového termo štítku dôjde po krátkej dobe k jeho poškodeniu a odlepeniu, odolné štítky vode ľahko odolajú.


Silne lepiace pásky TZe-S

Potrebujete označiť štruktúrovaný povrch alebo jednoducho potrebujete, aby štítky priľnuli k povrchu ešte silnejšie? Práve k tomu sú určené lepiace štítky so silnejším lepidlom. Vytlačíte ich  pomocou pások, ktorých označenie začína písmenami TZe-S.

Pretože sú tieto pásky určené na stále značenie, je nutné počítať s možným poškodením povrchu pri ich odstraňovaní.

Rovnako ako štandardné pásky TZe, sú i pásky TZe-S laminované a odolné voči poveternostným vplyvom.


Flexibilné pásky TZe-FX

Potrebujete označiť káble alebo iné zaoblené predmety? Potom siahnite po flexibilných páskach označených TZe-FX.

Ľahko nimi označíte káble s malým priemerom, ale aj potrubie alebo iné oblé časti strojov, fliaš, nádob a podobných predmetov. Sú ideálnou voľbou pre elektrikárov a ďalších remeselníkov.

Všetky pásky TZe-FX sú laminované a dlhodobo odolné voči poveternostným vplyvom.


Bezpečnostné plombovacie pásky TZe-SE

Na účely bezpečného označenia majetku možno použiť plombovacie pásky TZe-SE. Po ich odlepení dôjde k poškodeniu pásky, takže ju nebude možné znovu nalepiť.


Pásky STe STENCIL pre elektrolytické značenie

Špeciálne pásky STENCIL možno používať na výrobu šablón pre elektrolytické značenie kovov. Ich označenie začína písmenami STE.


Výber pásky podľa rozmeru

Pásky do tlačiarní Brother P-touch sa vyrábajú v šírkach 6, 9, 12, 18, 24, a 36 milimetrov. Šírka vytlačeného štítku je teda daná samotnou páskou.

Pri výbere pásky podľa šírky sa vždy presvedčte, či vaša tlačiareň podporuje danú šírku pásky. Kým lacnejšie tlačiarne ako napríklad Brother P-touch H105 podporujú iba pásky do šírky 12mm, v drahších modeloch možno tlačiť aj širšie štítky


Nie ste si istí, aké pásky možno použiť vo vašej tlačiarni?

Stačí vyhľadať model vášho štítkovača Brother pomocou inteligentného vyhľadávača. Ten vám ponúkne iba pásky, ktoré zaručene pasujú práve do vášho štítkovača.

Dĺžku vytlačených štítkov možno nastaviť individuálne. Celková dĺžka štandardných pások je 8 metrov, pri špeciálnych páskach HSE meria páska 1,5 metra a u pások STE 3 m.


Výber pásky podľa farby

Každá páska je určená pre tlač štítkov s konkrétnou farbou tlače na konkrétnom podklade.

S páskou TZe-231 napríklad vytlačíte čierny text na bielom podklade, s páskou TZe-621 zase čierny text na žltom podklade.

Okrem bežných farieb sú k dispozícii aj pásky fluorescenčných farieb označované tiež ako signálne. Sú ideálne pre tlač výstražných samolepiek a ľahko ich spoznáte podľa označenia, kedy za písmenami TZe nasleduje písmeno B, C alebo D. Príkladom takejto fluorescenčné pásky oranžovej farby je páska TZe-B31.

Oranžový signálny štítok z kazety TZe-B31
Pomocou štítkovačky Brother a signálnych pásiek možno ľahko vytlačiť výrazné oranžové štítky.

Špeciálnu skupinu tvoria pásky s metalickými farbami. Spoznáte ich podľa označenia, ktoré začína písmenami TZe-M. Príkladom takejto pásky je TZe-M921 so strieborným podkladom.

Farebných kombinácií je však oveľa viac. Pre zobrazenie všetkých stačí keď do nasledujúceho vyhľadávacieho okna zadáte model vašej tlačiarne štítkov Brother:


Vyhľadanie správnej pásky do štítkovačky Brother

Najrýchlejšia cesta na vyhľadanie správnej pásky do štítkovača BrotherDo vyhľadávacieho poľa nižšie jednoducho zadajte váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad PT-H105) alebo označenie konkrétnej pásky, ktorú hľadáte (napríklad TZe-231).Nahlásit
chybu