5 najčastejších mýtov pri používaní tonerov do tlačiarní

Niektoré tvrdenia o neoriginálnych toneroch do tlačiarní môžu byť čiastočne alebo úplne mylné.

Tu je zoznam najčastejších nejasností okolo používania neoriginálnych tonerov.

Mýtus 1 - Nekvalitný toner sa prejaví len na kvalite tlače.

Fakt

Zďaleka nielen. Nekvalitný alebo nesprávny toner môže znečistiť tlačiareň alebo poškodiť jej vnútorné diely. Namiesto úspory potom paradoxne príde zvýšenie nákladov.

Kvalitný však nemusí byť len originálny toner. Aj medzi neoriginálnymi nájdete také, ktoré pekne tlačia a zároveň šetria vašu tlačiareň. Sú pritom výrazne lacnejšie ako originál. Stačí správne vybrať.Mýtus 2 - Všetky doplňované alebo neoriginálne tonery sú nekvalitné a poškodia tlačiareň.

Fakt

Výrobcovia tlačiarní často hádžu všetky neoriginálne tonery do jedného vreca. Upozorňujú pritom na nízku kvalitu tlače a možné poškodenie tlačiarne.

Výrobcov neoriginálnych tonerov je však veľa. Niektorí kladú dôraz na nízku cenu, iní na kvalitu za prijateľnú cenu.

Ak nenakupujete výhradne podľa ceny, je riziko poškodenia tlačiarne minimálne. Seriózni predajcovia navyše ponúkajú garanciu opravy tlačiarne v prípade jej poškodenia. Rovnako ako výrobca tlačiarne na originálne tonery.Mýtus 3 - Dlhodobé použitie neoriginálnych tonerov mi zničí tlačiareň.

Fakt

Lacné a nekvalitné neoriginálne tonery môžu skutočne pri dlhodobom používaní niektoré diely v tlačiarni poškodiť. Týka sa to napríklad tlačiarní značky OKI.

Ak však používate tonery, ktoré obsahujú kvalitný tonerový prášok určený výhradne do vášho modelu tlačiarne, je dlhodobé používanie bezpečné, podobne ako s tonermi originálnymi.

Takéto renovované a kompatibilné tonery sú totiž cielene vyvíjané a vyrábané tak, aby ani pri dlhodobom používaní tlačiareň nepoškodili


Mýtus 4 - Ak mám tlačiareň v záruke, musím používať originálne tonery, inak mi nebude uznaná prípadná reklamácia.

Fakt

Európska legislatíva zakazuje výrobcom stanovovať podobné podmienky.

Použitím neoriginálneho tonera vo svojej tlačiarni teda záruku nestrácate. Je ale pravda, že výrobca tlačiarne môže v rámci záruky odmietnuť opraviť závady, ktoré sú neoriginálnym tonerom spôsobené. Na akékoľvek iné poruchy nemá používanie neoriginálnych tonerov vplyv a výrobca ich musí v rámci záruky opraviť.

Pri používaní tonerov našej značky nesieme zodpovednosť za vady nimi spôsobenými my. Ak by náš toner preukázateľne poškodil vašu tlačiareň, opravíme ju na naše náklady.   


Mýtus 5 - Na všetky tlačiarne existujú alternatívne tonery.

Fakt

Bohužiaľ to tak nie je. Pre úplne nové modely tlačiarní nie sú neoriginálne tonery dostupné.

Nové modely tlačiarní sú zároveň na trh uvádzané veľmi často a môže trvať aj niekoľko mesiacov či rokov, než sú pre nich k dispozícii spoľahlivé kompatibilné alebo renovované tonery.

V prípade nákupu nevhodnej tlačiarne by ste potom boli odkázaní iba na drahé originálne tonery.

Preto ak chcete na tlači ušetriť, poraďte sa s nami pred kúpou novej tlačiarne.


Vyhľadanie tonera

Najrýchlejšia cesta na vyhľadanie správneho tonera, cartridge či náplne do tlačiarne? Do vyhľadávacieho poľa nižšie jednoducho zadajte váš model tlačiarne (napríklad na vyhľadanie náplne do tlačiarne Samsung Xpress M2070w stačí do vyhľadávača zadať M2070). Môžete tiež priamo zadať označenie tonera, ktorý hľadáte (napríklad MLT-D111L).