Je tonerový prášok pre všetky tlačiarne rovnaký?

Potrebujete na doplnenie svojho tonera špeciálny tonerový prášok? Alebo stačí použiť akýkoľvek, napríklad z inej tlačiarne?

Tonerový prášok vo fľaštičkách.
Tonerový prášok vo fľaštičkách na plnenie tonerov vo farebných laserových tlačiarňach.

Aj keď môže tonerový prášok na prvý pohľad vyzerať rovnako, v skutočnosti sa líši nielen medzi jednotlivými značkami tlačiarní, ale často aj pre modely rovnakej značky.

Prášok sa líši zložením, spôsobom výroby a ďalšími vlastnosťami, ktoré sú dôležité pre správnu funkčnosť konkrétnej tlačiarne. Použitie správneho tonerového prášku je teda nevyhnutné na to, aby tlačiareň fungovala a kvalitne tlačila.

Správny tonerový prášok musí mať v prípade svojpomocného plnenia špeciálne vlastnosti. Vďaka ním bude perfektne fungovať aj keď nemáte na renováciu a vyčistenie tonera k dispozícii profesionálne nástroje. 


Ak by ste použili nesprávny tonerový prášok, ihneď by ste to spoznali. Tlač by bola nečitateľná, rozmazaná, alebo by vytlačené stránky boli prázdne.

Prášok by sa tiež nemusel na papier správne zapiecť a sypal by sa tak do tlačiarne. Zbytočne by ste riskovali poškodenie alebo dokonca zničenie tlačiarne.

Vyhľadanie správneho tonerového prášku

S výberom tonerového prášku si ale nemusíte lámať hlavu. Na vyhľadanie toho správneho stačí jednoducho zadať váš model tlačiarne alebo jeho časť do vyhľadávača nižšie (napríklad na vyhľadanie prášku do tlačiarne OKI MC363 stačí zadať MC363).