Informácie k aktuálnej situácii: Všetky objednávky vybavujeme v štandardnom režime. Viac informácii a doporučenia k nákupu máme pre vás tu.

Ako vybrať tlačiareň s nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Zvažujete nákup novej tlačiarne? Poradíme Vám ako vybrať tlačiareň tak, aby Vás nečakali nepríjemne prekvapenia v podobe predražených náplní.


1. Letáky odložte stranou

Akčné ponuky hypermarketov a reťazcov, ktoré sa zaoberajú predajom elektroniky  sú veľkým lákadlom pre mnohých kupujúcich. Je potrebné si ale uvedomiť, že do akčných ponúk reťazcov umiestňujú výrobcovia jednotlivé modely tak, aby na nich zarobili predovšetkým oni. Často sa tak jedná o najlacnejšie tlačiarne s extrémne vysokými nákladmi. Cena náhradných náplní tak často prevyšuje cenu tlačiarne. Ich kapacita je navyše veľmi nízka a núti Vás tak nakupovať náhradné náplne častejšie.

 

2. Zvážte svoje potreby

Chcete tlačiť fotografie, študijné materiály či iné dokumenty? Bude tlačiareň určená k domácemu občasnému použitiu, alebo bude slúžiť desiatim kolegom v účtovnej firme? Všetky tieto otázky je dobré pri výbere tlačiarne zodpovedať.

Zatiaľ čo veľká účtovná firma ocení záťažovú tlačiareň či multifunkčné zariadenie, ktoré zvládne nápor v období daňových priznaní, v domácnosti Vám na občasné vytlačenie niekoľkých dokumentov postačí malá čiernobiela laserová tlačiareň. Pokiaľ chcete tlačiť fotografie vo vysokej kvalite a na špeciálny fotopapier, siahnite po atramentovej tlačiarni s integrovaným fľaštičkovým doplňovaním atramentu.

 

3. Náklady, náklady, náklady

Pred samotným nákupom tlačiarne si zistite (napríklad v našom eshope), či existujú lacnejšie alternatívne náplne s ktorými môžete ušetriť desiatky euro. Výrobcovia v poslednej dobe chrlia jeden nový model tlačiarne za druhým, a pri nákupe tlačiarne podľa ceny sa tak môže stať, že alternatívny toner zatiaľ neexistuje.

Náklady na tlač však netvorí iba cena toneru. Do úvahy je treba brať aj ďalšie diely, ktoré sa v niektorých tlačiarňach pravidelne menia. Najčastejšie je to zobrazovací valec (typicky v tlačiarňach Brother, OKI a niektorých tlačiarňach HP a Samsung).

Ďalšou položkou je potom papier. V prípade zakúpenia tlačiarne s automatickou obojstrannou tlačou ušetríte polovicu nákladov na papier bez otravného manuálneho otáčania papierov v tlačiarni.

 

4. Staršia neznamená horšia

Spravidla platí, že ceny neoriginálnych náplní pre konkrétnu tlačiareň časom klesajú. Je preto dobré zvážiť, či je nutná výmena Vašej aktuálnej tlačiarne, prípadne sa obzrieť po repasovaných tlačiarňach. Za cenu low-endovej tlačiarne tak kúpite laserovú tlačiareň z vyššej kategórie, ktorý bude mať omnoho nižšie náklady na tlač a možno aj ďalšie doplnkové funkcie.

 

5. Poraďte sa

Nech sú už Vaše požiadavky akékoľvek, je dobré sa pred nákupom tlačiarne poradiť. Pokiaľ je Vašou prioritou ekonomická prevádzka tlačiarne, kontaktujte nás na podpora@tonersyp.sk a poradíme Vám, ktorú tlačiareň vybrať s ohľadom na budúce náklady na tlač. Napíšte nám prosím aké sú Vaše požiadavky, približný rozpočet a či potrebujete iba tlačiareň alebo aj skener s kopírkou. Všetko toto hrá pri výbere tlačiarne dôležitú úlohu.