4 dôležité otázky pri nákupe tonerov do tlačiarní OKI

Premýšľate o úspore nákladov a nákupe neoriginálnych tonerov do tlačiarne OKI? Nie ste si istí, ako môžete overiť ich kvalitu pred kúpou? Pretože sú tlačiarne OKI veľmi chúlostivé na kvalitu používaných tonerov, tu sú štyri otázky, ktorých zodpovedanie vám pri výbere pomôže.

1. Odkiaľ tonery pochádzajú?

Krajina pôvodu môže byť dôležitým vodítkom pre základné posúdenie kvality alternatívnych tonerov, najmä do tlačiarní OKI.

Väčšina alternatívnych tonerov, ktoré sa bežne predávajú v Českej republike, sú kompatibilné tonery pôvodom z Číny. A aj keď v niektorých iných tlačiarňach môžu kvalitnejšie čínske tonery dobre fungovať, v tlačiarňach OKI tomu tak, aspoň podľa našich skúseností, nie je.

Preto do týchto tlačiarní odporúčame tonery renovované, ktoré vyrábame sami v Českej republike. Kvalitné renovované tonery môžete kúpiť aj od výrobcov z ďalších krajín Európy, napríklad z Nemecka.

Zhrnuté: čínskym kompatibilným tonerom sa radšej vyhnite a uprednostnite české renovované tonery.


Renovované tonery do tlačiarní OKI
Drahé originálne tonery je možné nahradiť lokálnymi renovovanými tonermi. Kvalitné renovácie dodávajú tiež firmy zo západnej Európy, kde má renovácia tonerov dlhú tradíciu.
2. Ako sa tonery vyrábajú a testujú?

Aj keď je krajina pôvodu dobrá indícia kvality, sama o sebe nestačí. Je dobré, keď má predajca prehľad o tom, ako sú tonery vyrábané.

Veľkou výhodou renovovaných tonerov je práve fakt, že výrobca môže mať pod kontrolou celý proces výroby. Každý toner vrátane čipu môže dôkladne otestovať a tiež zaistí, že používa stále rovnaký tonerový prášok.

Používanie rovnakého materiálu je z dlhodobého hľadiska veľmi dôležité. Striedanie tonerového prášku rôznych výrobcov v jednej tlačiarni môže totiž tlačiareň poškodiť. Testy čipov nám zase odhalia, či toner vaša tlačiareň bez problémov príjme a ušetrí vás tak nepríjemného prekvapenia.

Zhrnuté: využívajte renovované tonery od overeného predajcu / výrobcu.

Testovanie čipu na toneroch do tlačiarne OKI
Takto prebieha testovanie renovovaných tonerov do tlačiarní OKI, ktoré považujeme za veľmi dôležité. Výrobca sa tak napríklad uistí, že je čip na toneri správne umiestnený a vaša tlačiareň ho správne prečíta.3. Aké sú skúsenosti iných zákazníkov?

Práve dlhodobé skúsenosti ostatných majiteľov tlačiarní OKI s konkrétnymi alternatívnymi tonermi sú veľmi cenným ukazovateľom kvality. Povedia vám všeličo nielen o kvalite tlače, ale napríklad aj o vplyve tonerov na životnosť obrazového valca.

Obrazový valec sa totiž v tlačiarňach OKI mení samostatne, nezávisle na toneri. Nekvalitné tonery však môžu fotovalec poškodiť. Toto poškodenie sa prejavuje rôzne, spravidla sa ale na výtlačkoch objavia biele alebo čierne vertikálne pruhy.
Budúci vplyv tonera na životnosť obrazového valca síce nemožno na prvý pohľad zistiť. V tom vám ale pomôžu práve referencie majiteľov tlačiarní OKI, ktorí tonery používajú dlhodobo. Dlhodobé používanie je pre hodnotenie zásadný, pretože negatívny vplyv kvality tonera sa nemusí prejaviť ihneď.

Čerpať môžete z hodnotenia výrobku na stránkach e-shopu, na porovnávacích portáloch alebo v diskusiách pod odbornými článkami.

Zhrnuté: Zohľadnite dlhodobé skúsenosti ostatných majiteľov tlačiarní OKI s konkrétnymi tonermi.


4. Úspora bez strachu o vašu tlačiareň?

Aby ste sa nemuseli v priebehu používania alternatívnych tonerov o svoju tlačiareň strachovať, uistite sa, že predajca poskytuje záruku pre prípad poškodenia tlačiarne jeho tonerom. V prípade problémov vám tak môže pomôcť s jeho riešením. Navyše väčšina dobrých predajcov je proti škodám tohto typu poistená, takže opravu uhradí poisťovňa.

Informácie o záručných lehotách by mali byť prehľadne uvedené v obchodných podmienkach predajcu.


Certifikát poistenia zodpovednosti
Väčšina predajcov kvalitných tonerov do tlačiarní OKI vám môže garantovať bezproblémovú prevádzku tlačiarne a niesť zodpovednosť za prípadné poruchy, ktoré by na tlačiarni spôsobil ich toner. Práve pre tieto prípady sú predajcovia tiež poistení.


Vyhľadanie tonera do tlačiarne OKI

Najrýchlejšia cesta na vyhľadanie správneho tonera do tlačiarne OKI? Do vyhľadávacieho poľa nižšie jednoducho zadajte váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad na vyhľadanie tonera do tlačiarne OKI MC363dn stačí zadať MC363). Ak poznáte označenie konkrétneho tonera, ktorý potrebujete, môžete zadať aj to (napríklad 46508712).
Nahlásit
chybu