Zobrazovacie valce do tlačiarní Kyocera

Zobrazovacie valce do tlačiarní Kyocera
Zadajte model tlačiarne alebo kód tonera/náplne
?
Najlepšie funguje vyhľadávanie podľa modelu tlačiarne. Ako zistíte názov svojho modelu? Poradíme vám v tomto návode.

Jednoduché vyhľadanie správneho produktu do vašej tlačiarne

V tejto kategórii nájdete valce do tlačiarní Kyocera. Tonery nájdete v kategórii Tonery do tlačiarní Kyocera.

Najpredávanejšie zobrazovacie valce do tlačiarní Kyocera

Valcová jednotka (drum unit) pro Kyocera DK-1150 kompatibilná
Kapacita: 100000 stránok
Valcová jednotka (drum unit) pre Kyocera DK-170, FS-1320D/FS-1370DN/ECOSYS P2135
Kapacita: 100000 stránok
Valec Kyocera DK-8350, TaskAlfa 2552ci/2553ci/3252ci/3253ci originálny
Kapacita: 200000 stránok

Na čo slúži valec v tlačiarni Kyocera

Tlačový valec je súčasťou každej tlačiarne Kyocera. Jeho úlohou je prenášať tonerový prášok z tonerovej kazety na papier pomocou elektrostatického náboja.

Valec Kyocera býva tiež označovaný ako:

  • fotovalec
  • valcová jednotka
  • zobrazovacia jednotka
  • zobrazovací valec
  • obrazový valec
  • tlačový valec
  • optický valec
  • drum kit
  • maintenance kit


Aký je rozdiel medzi tonerom a fotovalcom Kyocera?

Tonery aj fotovalce sú v tlačiarňach Kyocera samostatne vymeniteľnými dielmi.

Toner alebo tonerová kazeta je plastový zásobník, ktorý obsahuje tonerový prášok („farbu“), ktorý sa v tlačiarni prenáša na papier pri tlači stránky. V tlačiarňach Kyocera býva nazývaný „toner kit“ a označovaný písmenami TK – napríklad TK-1170, TK-3060 alebo TK-3160. Tonery do tlačiarní Kyocera nájdete v kategórii Tonery do tlačiarní Kyocera.

Tonerová kazeta sa potom v tlačiarni vloží do fotovalca a v priebehu používania tlačiarne dochádza k postupnému presunu tonerového prášku do valcovej jednotky a ďalej na papier.

Valcová jednotka obsahuje fotovalec, ktorý je pokrytý citlivou vrstvou reagujúcou na svetlo lasera alebo LED diód z laserovej tlačiarne. Valec sa v tlačiarni otáča a priťahuje tonerový prášok na miesta, kde bol osvetlený laserom alebo LED diódami. Potom sa tonerový prášok z valca prenesie na papier, ktorý ďalej putuje do fixačnej jednotky, kde je prášok zafixovaný teplom a tlakom.

V tlačiarňach Kyocera býva valec označovaný písmenami DK (drum kit), napríklad DK-1150 alebo DK-170. Valec sa dá zakúpiť samostatne alebo v niektorých prípadoch ako súčasť sady náhradných dielov tzv. údržbovej sady (maintenance kit).Výmena valca Kyocera


Ako často sa valec v tlačiarňach Kyocera mení?

Zatiaľ čo tonerové kazety Kyocera TK budete meniť spravidla po niekoľkých tisícoch vytlačených stránkach, valce DK v tlačiarňach Kyocera majú oveľa vyššiu kapacitu. Ich životnosť sa pri jednotlivých modeloch líši, často však býva aj 100 000 strán. Valcovú jednotku budete teda v priebehu životnosti tlačiarne meniť veľmi zriedka.

Výnimkou sú iba valce v najmenších a najlacnejších tlačiarňach Kyocera, pri ktorých je životnosť valca okolo 10 000 stránok (napríklad valec DK-1248).


Ako poznáte, kedy máte fotovalec vymeniť?

Niektoré modely tlačiarní vás na nutnosť výmeny valcovej jednotky samy upozornia. Hlásenia sa môžu pri jednotlivých modeloch tlačiarní Kyocera líšiť a môžu obsahovať zmienku o výmene údržbovej sady (maintenance kitu).

Fotovalec bude nutné vymeniť aj vtedy, keď dôjde k zhoršeniu kvality tlače z dôvodu jeho opotrebovania. To sa zvyčajne prejaví čiernymi pruhmi na okraji stránky.


Ako s valcom Kyocera pri výmene zaobchádzať?

Valcová jednotka Kyocera obsahuje optický valec, ktorý je citlivý na svetlo a dlhodobé vystavenie svetlu by ho poškodilo. Preto je nutné fotovalec skladovať v uzavretom obale. Ak valec potrebujete z tlačiarne vybrať, vždy ho prikryte papierom.

Fotovalce sú tiež veľmi náchylné na poškodenie ostrými predmetmi. Pri manipulácii preto dávajte pozor, aby ste fotovalec nepoškriabali. Akýkoľvek škrabanec bude viditeľný na vytlačenom dokumente.

Ako vybrať správny fotovalec do tlačiarne Kyocera

Najrýchlejšia cesta k vyhľadaniu správneho fotovalca do vašej tlačiarne? Do vyhľadávacieho poľa nižšie zadajte váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad pre vyhľadanie fotovalca do tlačiarne Kyocera M2040dn stačí zadať M2040). Môžete tiež zadať priamo označenie fotovalca, ktorý hľadáte (napríklad DK-1150).


Články a najčastejšie otázky k fotovalcom do tlačiarní Kyocera