Zobrazovacie valce do tlačiarní HP

Zobrazovacie valce do tlačiarní HP
Zadajte model tlačiarne alebo kód tonera/náplne
?
Najlepšie funguje vyhľadávanie podľa modelu tlačiarne. Ako zistíte názov svojho modelu? Poradíme vám v tomto návode.

Jednoduché vyhľadanie správneho produktu do vašej tlačiarne

V tejto kategórii nájdete zobrazovacie valce do tlačiarní HP. Tonery do týchto tlačiarní nájdete v kategórii Tonery do tlačiarní HP.

Vyberte si zobrazovacie valce do tlačiarní HP podľa modelu tlačiarne

Najpredávanejšie zobrazovacie valce do tlačiarní HP

Čo je to zobrazovací valec HP?

Zobrazovací valec je súčasťou laserových tlačiarní HP, v ktorých prenáša tonerový prášok z tonerových kaziet na papier pomocou elektrostatického náboja.

Valce HP sa označujú tiež ako:

  • zobrazovacia jednotka
  • zobrazovací valec
  • obrazový valec
  • tlačový valec
  • optický valec
  • fotovalec
  • valec


Aký je rozdiel medzi tonerovou kazetou HP a valcom HP?

V každej laserovej tlačiarni nájdeme ako tonerovú kazetu, tak fotovalec. V prípade tlačiarne HP je fotovalec už súčasťou tonerových kaziet. Ľahko to poznáte podľa zeleného valčeka, ktorý je viditeľnou súčasťou tonerovej kazety HP. Príkladom tonerov „všetko v jednom“ sú tonery W1106A alebo tonery W1420A.

V niektorých tlačiarňach HP je však zobrazovací valec samostatne vymeniteľnou súčasťou. Príkladom je:


Výmena valca v tlačiarni HP

Ako často treba valec v tlačiarňach HP meniť?

V prípade tonerových kaziet, ktorých je zobrazovací valec súčasťou, nemusíte jeho výmenu riešiť.

V prípade, že máte tlačiareň HP so samostatným valcom, bude jeho výmena nutná spravidla po niekoľkých tisícoch vytlačených stránkach. Zobrazovací valecvždy vyššiu životnosť ako toner a mení sa teda menej často.


Ako poznáte, kedy máte zobrazovací valec HP vymeniť?

Tlačiarne HP vás na nutnosť výmeny valcovej jednotky samy upozornia. Hlásenia sa môžu pri jednotlivých modeloch tlačiarní HP líšiť.

Napríklad v prípade tlačiarne HP LaserJet 100 color MFP M175 a HP Color LaserJet Pro MFP M177 alebo HP Color LaserJet Pro MFP M176 sa v prípade končiacej životnosti zobrazovacieho valca CE314A zobrazí hlásenie:

Zobrazovací valec Nízka úroveň

a

Zobrazovací valec Veľmi nízka úroveň


Valec HP je ale možné vymeniť aj pred koncom životnosti, napríklad pri jeho poškodení, alebo pri zhoršení kvality tlače.


Prečo vybrať kompatibilný valec od Tonersyp.sk?

Okrem originálnych zobrazovacích valcov HP, ktoré vyrába a distribuuje priamo spoločnosť HP, sú k dispozícii lacnejšie kompatibilné valce.

Kompatibilné valce sú vyrábané inými výrobcami a sú lacnejšie ako originálne valce HP. Ich kvalita však býva rôzna. Najlacnejšie valce majú obvykle krátku životnosť a môžu spôsobovať chybové hlásenia tlačiarní.

Na Tonersyp.sk nájdete iba dlhodobo overené valce od spoľahlivých výrobcov. Pri ich výbere vždy dbáme na to, aby sa valec v tlačiarni správne načítal a kvalitne tlačil.


Ako s valcom HP zaobchádzať?

Zobrazovací valec HP obsahuje optický valec, ktorý je citlivý na svetlo. Dlhodobé vystavenie svetlu by ho poškodilo, preto je nutné fotovalec skladovať v uzavretom obale. Ak valec potrebujete z tlačiarne vybrať, vždy ho prikryte papierom.

Fotovalce sú tiež veľmi náchylné na poškodenie ostrými predmetmi. Pri manipulácii preto dávajte pozor, aby ste fotovalec nepoškriabali. Akýkoľvek škrabanec bude viditeľný na vytlačenom dokumente.

Ako vybrať správny fotovalec do tlačiarne HP

Najrýchlejšia cesta na vyhľadanie správneho fotovalca HP do vašej tlačiarne? Do vyhľadávacieho poľa zadajte váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad na vyhľadanie fotovalca do tlačiarne HP LaserJet 100 color MFP M177 stačí zadať M177). Môžete tiež zadať priamo označenie fotovalca HP, ktorý hľadáte (napríklad CE314A).


Články a ďalšie informácie k fotovalcom do tlačiarní