Tlačové valce do tlačiarní Xerox

Tlačové valce do tlačiarní Xerox
Zadajte model tlačiarne alebo kód tonera/náplne
?
Najlepšie funguje vyhľadávanie podľa modelu tlačiarne. Ako zistíte názov svojho modelu? Poradíme vám v tomto návode.

Jednoduché vyhľadanie správneho produktu do vašej tlačiarne

V tejto kategórii nájdete tlačové valce (tlačové jednotky) do tlačiarní Xerox. Tonery do tlačiarne Xerox nájdete v kategórii Tonery do tlačiarní Xerox.

Vyberte si tlačové valce do tlačiarní Xerox podľa modelu tlačiarne

Xerox C
Xerox DocuCentre

Najpredávanejšie tlačové valce do tlačiarní Xerox

Zobrazovací valec Xerox 013R00691 originálny, Xerox B225/B230/B235
Kapacita: 12000 stránok
Tlačový valec pre Xerox B205/B210/B215, 101R00664 kompatibilný
Kapacita: 10000 stránok
Xerox 013R00670 originálny zobrazovací valec, Xerox WorkCentre 5019/5021/5022/5024
Čierna
Kapacita: 70000 stránok
Zobrazovací valec pre Xerox VersaLink C7020/C7025/C7030 113R00780, kompatibilný
CMYK
Kapacita: 100000/90000 stránok
Zobrazovací valec Xerox 101R00664 originálny, Xerox B205/B210/B215
Kapacita: 10000 stránok
Xerox 108R00861 originálny zobrazovací valec, Xerox Phaser 7500
Kapacita: 80000 stránok
Zobrazovací valec Xerox 101R00555 originálny, Phaser 3330/WorkCentre 3335/3345
Kapacita: 30000 stránok

Tlačový valec Xerox je súčiastka, ktorá prenáša tonerový prášok na papier pomocou elektrostatického náboja. Tlačový valec Xerox býva tiež označovaný týmito českými a anglickými názvami:

 • tlačová jednotka
 • zobrazovacia jednotka Xerox
 • zobrazovací valec Xerox
 • obrazový valec Xerox
 • tlačový valec Xerox
 • valec Xerox
 • optický valec Xerox
 • bubon Xerox
 • imaging unit
 • drum unit
 • drum
 • photoconductor unit


Valec je pokrytý citlivou vrstvou, ktorá reaguje na svetlo lasera z laserovej tlačiarne. Valec sa v tlačiarni otáča a priťahuje čiastočky tonerového prášku na miesta, kde bol osvetlený laserom alebo LED diódami. Potom sa tonerový prášok z valca prenesie na papier, ktorý ďalej putuje do fixačnej jednotky, kde je prášok zafixovaný teplom a tlakom.


Aké tlačové valce do tlačiarní Xerox ponúkame?

U nás nájdete originálne tlačové valce Xerox, ktoré vyrába a odporúča priamo výrobca tlačiarne. Ich výhodou je stabilná a garantovaná kvalita, nevýhodou potom vysoká cena.

Preto ponúkame aj lacnejšie kompatibilné valce od iných výrobcov. Z vlastných skúseností vieme, že kvalita kompatibilných valcov môže byť rôzna, a preto valce nakupujeme iba od výrobcov, ktoré máme dlhodobo overené.

Všetky kompatibilné tlačové valce dodávame s doživotnou zárukou. Môžete ich tak bez obáv použiť v lacných tlačiarňach Xerox, ale aj v najdrahších multifunkčných kopírkach.


Aký je rozdiel medzi tonerom a tlačovým valcom Xerox?

Toner alebo tonerová kazeta obsahuje tonerový prášok – „farbu“, ktorá sa v tlačiarni prenáša na papier pri tlači stránky. Toner do tlačiarní Xerox nájdete v kategórii Tonery do tlačiarní Xerox.

Na rozdiel od tonera, tlačová jednotka Xerox neobsahuje žiadne alebo len malé množstvo náplne (farby). Ide ale o dôležitý diel, bez ktorého by laserová tlačiareň nefungovala.


Výmena tlačového valca Xerox

Ako poznáte, kedy máte tlačový valec vymeniť?

Valce v moderných tlačiarňach Xerox obsahujú čip, pomocou ktorého tlačiareň automaticky stráži stav tlačovej jednotky a upozorní vás, akonáhle sa začne blížiť koniec jej životnosti.

Zatiaľ čo čiernobiele tlačiarne Xerox obsahujú iba jeden tlačový valec, vo farebných tlačiarňach a kopírkach nájdete valce celkom štyri - čierny, azúrový, purpurový a žltý. Každý z farebných valcov sa mení samostatne. Vždy preto sledujte, ktorý valec je nutné vymeniť.

Postup výmeny tlačového valca je jednoduchý a nájdete ho v návode k svojej tlačiarni Xerox.


Výmena tlačového valca Xerox pred uplynutím životnosti?

Môže sa stať, že budete potrebovať vymeniť tlačovú jednotku ešte pred uplynutím jej životnosti. Obvykle sa tak deje v prípade fyzického poškodenia fotovalca, napríklad pri poškriabaní alebo pri zhoršení kvality tlače.

Ak je tlačový valec opotrebovaný, budú na vytlačených stránkach zvislé pruhy na okraji stránok. Poškodený fotovalec zase spoznáte tak, že sa na vytlačených stránkach objavia opakované defekty vo vzdialenosti obvodu optického valca.

Fotovalec môžete v tlačiarňach Xerox vymeniť aj kedykoľvek pred uplynutím jeho životnosti.


Ako s tlačovým valcom Xerox zaobchádzať?

Zobrazovací valec Xerox obsahuje optický valec zelenej farby, ktorý je citlivý na svetlo a dlhodobé vystavenie svetlu by ho poškodilo. Preto je nutné skladovať fotovalec vždy v uzavretom obale. Ak valec potrebujete z tlačiarne vybrať, vždy ho prikryte papierom.

Fotovalce sú tiež veľmi náchylné na poškodenie ostrými predmetmi. Pri manipulácii preto dávajte pozor, aby ste fotovalec nepoškriabali. Akýkoľvek škrabanec bude viditeľný na vytlačenom dokumente.

Ako vybrať správny tlačový valec do tlačiarne Xerox

Najrýchlejšia cesta na vyhľadanie správneho fotovalca do tlačiarne Xerox vedie cez náš vyhľadávač. Stačí do neho zadať váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad na vyhľadanie valca pre Xerox B215 stačí zadať B215). Môžete tiež priamo zadať označenie valca, ktorý hľadáte (napríklad 101R00664).

Farebné tlačiarne a kopírky Xerox obsahujú štyri valce (pre každú farbu jeden). Výhodou je, že môžete vždy vymeniť iba ten valec, ktorý je na konci životnosti.

V prípade niektorých kopírok a tlačiarní Xerox kupujete vždy iba jeden typ valca a ten môžete použiť pre ktorúkoľvek farbu. Príkladom takýchto valcov a tlačiarní sú:

Články a ďalšie informácie k tlačovým valcom