Na čo slúži reseter v toneroch do tlačiarní Brother?

Reseter, čiže resetovacie koliesko, je súčasťou všetkých štandardných tonerov v novších tlačiarňach Brother. Na čo je toto koliesko dobré, kedy ho budete potrebovať a ako vybrať to správne? 

Čo je to resetovacie koliesko a aká je jeho funkcia?

Reseter (anglicky reset gear) je malé plastové koliesko umiestnené pod bočným krytom tonerových kaziet v tlačiarňach Brother.

Vďaka tejto súčiastke:

  1. Tlačiareň spozná, že bol vložený nový toner.
  2. Tlačiareň identifikuje kapacitu vloženého toneru.
Resetovacie koliesko na toneri Brother TN-2421
Resetovacie koliesko na toneri Brother TN-2421


Kedy budete reseter potrebovať a ako vybrať ten správny?

Resetovacie koliesko budete potrebovať len vtedy, ak si chcete svojpomocne naplniť štartovací toner (teda toner, ktorý bol súčasťou tlačiarne pri jej zakúpení). Štartovacie tonery totiž resetovacie kolieska neobsahujú. Aby bolo možné toner po naplnení použiť, je nutné koliesko dodatočne nainštalovať.

Správny reseter pre váš toner vyberiete jednoducho. Stačí do vyhľadávacieho okna napísať model vašej tlačiarne a po vyhľadaní naň kliknúť. Zobrazia sa vám všetky produkty vhodné pre vašu tlačiareň, vrátane správneho reseteru.


V niektorých prípadoch býva reseter dodávaný ako súčasť tzv. resetovacieho kitu. Ten okrem samotného resetovacieho kolieska s pružinkou obsahuje aj ďalšie diely, napríklad upravený plastový bok kazety. S resetovacím kitom možno premeniť štartovací toner na toner štandardný a po naplnení ho bez problémov používať.

Porovnání startovacího a standardního toneru do tiskárny Brother
Štartovacie tonery (vľavo) resetovacie kolieska nemajú. Ak chcete, aby po naplnení fungovali, je nutné resetovacie koliesko dokúpiť. V prípade tonerov TN-2411 a TN-2421 na obrázku sú kolieska dodávané ako súčasť tzv. resetovacieho kitu, ktorý obsahuje aj pružinku a upravený bočný kryt tonera.


Ako resetovacie koliesko správne použiť? 

Postup inštalácie resetovacieho kolieska je pri každom modeli tlačiarne iný. Pre najčastejšie modely sme pripravili videonávody, pomocou ktorých resetovacie koliesko správne nastavíte.

Videonávody sú k dispozícii priamo na stránke konkrétneho resetera alebo resetovacieho kitu po kliknutí na odkaz Návod na výmenu. Návody nájdete aj na našom youtube kanáli.

Návod na inštaláciu reseteru alebo resetovacieho kitu nájdete na stránke produktu po kliknutí na odkaz
Návod na inštaláciu reseteru alebo resetovacieho kitu nájdete na stránke produktu po kliknutí na odkaz "návod na výmenu".


Je možné resetovacie koliesko použiť opakovane?

Áno. Veľkou výhodou reseterov je možnosť ich opakovaného použitia. Pri opakovanom plnení rovnakého tonera stačí teda koliesko znovu nastaviť do východiskovej pozície.

Tu však pozor na kompatibilné tonery, ktoré sa môžu líšiť konštrukciou tonerovej kazety, resetera samotného aj postupom inštalácie resetera do východiskovej polohy.


Vyhľadanie správneho resetovacieho kolieska a resetovacieho kitu

Správny resetovací kit pre váš toner vyberiete jednoducho. Stačí do vyhľadávacieho okna napísať model vašej tlačiarne alebo jeho časť (napríklad Brother DCP-L2512Da po vyhľadaní naň kliknúť. Zobrazia sa vám všetky produkty vhodné pre vašu tlačiareň, vrátane správneho resetera.


Tento článok sa vzťahuje
k týmto produktom:

Resetér pre Brother TN-2320
Kapacita: 2600 stránok
Resetér pre Dell E310/E514/E515
Kapacita: 2600 stránok