Je použitie tonerového prášku bezpečné?

Odkiaľ tonerový prášok TONERSYP pochádza a je bezpečné s ním manipulovať? 

Pri svojpomocnom plnení tonerov odporúčame používať rukavice.
Pri svojpomocnom plnení tonerov odporúčame používať rukavice a ďalšie ochranné pomôcky.

Sú s používaním tonerového prášku spojené nejaké zdravotné riziká?

Tonerový prášok TONERSYP pochádza od certifikovaných výrobcov. Je chemicky stabilný a nie je jedovatý. Jeho účinky na zdravie sú podobné ako účinky bežného, veľmi jemného prachu.

Nami ponúkané tonerové prášky vyhovujú smernici RoHS o obmedzení používania niektorých nebezpečných látok v elektrických a elektronických zariadeniach.

Pri vystavení sa väčšej koncentrácii prachu bez použitia ochranných pomôcok sa môže vyskytnúť bežné podráždenie dýchacích ciest alebo očí. Odporúčame preto pri plnení tonerov používať respirátor, rukavice, prípadne ochranné okuliare.Tonerový prášok možno ľahko umyť mydlom a vlažnou vodou
Tonerový prášok možno ľahko umyť mydlom a vlažnou vodou.

Ako odstrániť znečistenie tonerovým práškom?

Tonerový prášok možno ľahko umyť. Ak si teda pri plnení tonerovej kazety zašpiníte ruky, umyte ich mydlom a vlažnou vodou. Zašpinené oblečenie vyperte. Tonerový prášok je na rozdiel od atramentu dobre prateľný a nezanecháva škvrny.

Ak sa vám tonerový prášok rozsype na stole alebo na podlahe, utrite ho suchým jednorázovým obrúskom a zbytky následne dočistite vlhkou handrou.

Prášok však radšej nevysávajte bežným domácim vysávačom. Tie totiž väčšinou nie sú prispôsobené na filtráciu tak jemných častíc a naviac ich rýchly pohyb vo vysávači spôsobuje výboje statickej elektriny. Prášok by sa tak mohol vznietiť, poškodiť vysávač, prípadne "kopať" a spôsobiť úraz elektrickým prúdom.


Aby ste naplnenie prázdneho toneru hravo a bez rizika zvládli, máme pre vás podrobné návody. V nich vám krok za krokom ukážeme ako toner naplniť.

Ideme na to? Na vyhľadávanie správneho tonerového prášku do vašej tlačiarne stačí jednoducho do vyhľadávača nižšie zadať model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad pre model Brother DCP-L2512D stačí zadať L2512D).