Aký je rozdiel medzi odporučenou a maximálnou mesačnou záťažou?

Rovnako ako akýkoľvek iný výrobok je každá tlačiareň stavaná na určitú záťaž. Kým domácim tlačiarňam stačí zvládnuť vytlačiť pár stránok týždenne, tie kancelárske musia hocikedy vytlačiť desiatky aj stovky dokumentov od niekoľkých užívateľov denne.

Ako teda vybrať tlačiareň, ktorá bez problémov dlhodobo zvládne všetky požiadavky užívateľov bez technickej ujmy? Venujte pri výbere tlačiarne pozornosť pojmom odporúčaná a maximálna mesačná záťaž.

Maximálna mesačná záťaž

Uvádza najvyšší počet stránok, ktoré je tlačiareň schopná vytlačiť za mesiac. Tomuto počtu výtlačkov by sme sa rozhodne nemali blížiť opakovane, inak sa tlačiareň môže pokaziť.

Hodnota maximálnej mesačnej záťaže je zvyčajne relatívne vysoká, a to aj u lacných tlačiarní. Napríklad u tlačiarne HP Laser 107wktorá patrí medzi najlacnejšie na trhu, je maximálne mesačné zaťaženie 10 000 stránok. tlačiareň Canon MF443dw, ktorá patrí do strednej triedy, zvládne až 80 000 stránok mesačne.


Odporučená mesačná záťaž

Uvádza približný počet stránok, ktoré je vhodné mesačne vytlačiť, aby bola tlačiareň v ideálnej kondícii. Práve toto číslo sledujte pri výbere laserovej tlačiarne.

Odporučená záťaž býva násobne nižšia ako tá maximálna. Napríklad pri vyššie spomenutej tlačiarni HP Laser 107w je odporučená mesačná záťaž 1 500 stránok, v prípade Canonu MF443dw je to 4 000 stránok.


Ako vybrať vhodnú tlačiareň? Pozrite sa na články, ktoré vám s výberom pomôžu:
Stiahnite si užitočný ebook:Nahlásit
chybu