Náplne a farby do tlačiarní Canon

Náplne a farby do tlačiarní Canon
Zadajte model tlačiarne alebo kód tonera/náplne
?
Najlepšie funguje vyhľadávanie podľa modelu tlačiarne. Ako zistíte názov svojho modelu? Poradíme vám v tomto návode.

Jednoduché vyhľadanie správneho produktu do vašej tlačiarne

V tejto kategórii nájdete farby do atramentových tlačiarní Canon. Tonerové cartridge nájdete v kategórii Tonery do tlačiarní Canon.

Vyberte si náplne a farby do tlačiarní Canon podľa modelu tlačiarne

Canon MultiPASS
Canon Pixma Pro

Náplne do tlačiarní Canon sú špeciálne cartridge, ktoré obsahujú atrament pre tlač dokumentov a fotografií. Atramenty Canon sú navrhnuté tak, aby spoľahlivo fungovali s tlačiarňami Canon a poskytovali vysokú kvalitu tlače.

Aké druhy farieb a náplní do tlačiarní Canon existujú?

Náplne do tlačiarní Canon môžu byť originálne, alebo neoriginálne. Originálne náplne sú vyrábané spoločnosťou Canon a majú najlepšiu kvalitu a spoľahlivosť. Sú však tiež oveľa drahšie ako náplne neoriginálne.

Neoriginálne alebo kompatibilné náplne sú najlacnejšie farby do tlačiarne Canon. Sú to nové náplne od iných výrobcov, ktoré sú určené pre určitý typ tlačiarne Canon. V kvalite kompatibilných náplní však môžu byť veľké rozdiely. Preto v našej ponuke nájdete iba náplne od overených dodávateľov.

Väčšina atramentových cartridgov do tlačiarní Canon obsahuje čip, pomocou ktorého tlačiareň s náplňou komunikuje. Preto je dôležité, aby aj kompatibilné náplne obsahovali funkčný čip. Všetky nami ponúkané kompatibilné cartridge sú opatrené najnovším čipom, vďaka ktorému ich tlačiareň bez problémov načíta.

Pokiaľ sa pri nákupe u nás zaregistrujete, nakúpite farby do tlačiarne Canon za výhodnejšie ceny.

Aké farby v tlačiarňach Canon nájdete?

Niektoré tlačiarne Canon používajú atramentové cartridge, ktorých súčasťou je aj tlačová hlava. Príkladom takej tlačiarne je Canon PIXMA TS3350. V týchto tlačiarňach nájdete obvykle dve náplne – trojfarebnú a čiernu. Farebná náplň býva označovaná písmenami CL – napríklad CL-546 alebo CL-561. Čierna farba do tejto tlačiarne je potom označená písmenami PG – napríklad PG-545 alebo PG-560.

V iných tlačiarňach Canon je tlačová hlava už súčasťou tlačiarne. Tieto tlačiarne potom používajú viac náplní. Spravidla ich býva päť:

  • azúrová (cyan)
  • purpurová (magenta)
  • žltá, malá čierna
  • veľká čierna

Čierne farby sú v tlačiarni dve - malá a veľká. Veľká čierna farba obsahuje pigmentový atrament a býva označená písmenami PGI. Malá čierna farba obsahuje atrament na báze farbiva a býva označovaná písmenami CLI podobne ako farebné náplne. Príkladom takýchto farieb sú PGI-580XXL a CLI-581XXL. Príkladom tlačiarní, ktoré používajú viac farieb, sú tlačiarne Canon PIXMA TS6350 alebo Canon PIXMA TS705a.

V niektorých špeciálnych fotografických tlačiarňach Canon PIXMA nájdete okrem už spomínaných farieb aj farby špeciálne:

  • šedú (grey)
  • foto modrú (photo blue)
  • foto purpurovú (photo magenta)
  • foto azúrovú (photo cyan)

Vďaka väčšiemu počtu farieb dokážu tlačiarne Canon tlačiť krajšie fotografie.

Kapacita náplní do tlačiarní Canon

Cartridge do tlačiarní Canon je možné zakúpiť v rôznych kapacitách. Lacnejšie náplne obsahujú menej atramentu a vytlačia menej strán. Drahšie náplne obsahujú viac atramentu a vytlačia viac stránok. Cena za jednu vytlačenú stránku je vždy nižšia v prípade náplní s vysokou kapacitou. Nájdete ich pod označením XL alebo XXL, napríklad PG-560XL.

Farby do niektorých tlačiarní Canon je možné tiež zakúpiť vo výhodných sadách. Príkladom je sada kompatibilných náplní PGI-580XXL a CLI-581XXL.

Náplne do tankových tlačiarní Canon

Okrem atramentových cartridge nájdete v e-shope TONERSYP aj atrament vo fľaštičkách do tankových tlačiarní Canon MegaTank. Tieto tlačiarne ľahko spoznáte podľa označenia písmenami G a GM na začiatku modelu (Napríklad Canon G3411 alebo Canon GM4040). Namiesto atramentových náplní používajú tankové tlačiarne Canon nádržky s atramentom, do ktorých sa atrament dopĺňa z fľaštičiek. Tankové tlačiarne sú tak šetrnejšie k životnému prostrediu aj k vašej peňaženke, pretože umožňujú dopĺňať atrament bez nutnosti meniť celú cartridge.


Ako nájsť správnu farbu do tlačiarne Canon

Správnu farbu do atramentovej tlačiarne Canon najľahšie vyhľadáte podľa modelu tlačiarne, ktorý je uvedený na samotnej tlačiarni. Názov modelu tlačiarne Canon zvyčajne začína slovom PIXMA alebo MAXIFY. Model tlačiarne stačí zadať do nášho vyhľadávača, ktorý vám potom zobrazí všetky vhodné náplne. Ak máte napríklad tlačiareň Canon Pixma TS3350, stačí do vyhľadávača zadať TS3350.

Ďalšou možnosťou je vyhľadávanie podľa čísla náplne, ktoré nájdete na samotnej cartridgi. Napríklad PG-545.


Články a najčastejšie otázky k farbám a náplniam do tlačiarní Canon