Fotovalce do tlačiarní Konica Minolta

Fotovalce do tlačiarní Konica Minolta
Zadajte model tlačiarne alebo kód tonera/náplne
?
Najlepšie funguje vyhľadávanie podľa modelu tlačiarne. Ako zistíte názov svojho modelu? Poradíme vám v tomto návode.

Jednoduché vyhľadanie správneho produktu do vašej tlačiarne

V tejto kategórii nájdete zobrazovacie valce do tlačiarní a kopírok Konica Minolta. Tonery do týchto tlačiarní ponúkame v kategórii Tonery do tlačiarní Konica Minolta.

Vyberte si fotovalce do tlačiarní Konica Minolta podľa modelu tlačiarne

Najpredávanejšie fotovalce do tlačiarní Konica Minolta

Konica Minolta A0VU0Y1 originál, Minolta 1600w/1650EN/1680MF/1690MF
Kapacita: 45000 čb / 11250 barevných stránok
Zobrazovací valec Konica Minolta DR-512K, A2XN0RD originálny čierny, bizhub C224e/C284e/C364e/C454e
Čierna
Kapacita: 70000-140000 stránok
Zobrazovací valec pre Konica Minolta IUP-20, A6VM03V originálny bizhub 4050/4750
Čierna
Kapacita: 60000 stránok
Zobrazovací valec Konica Minolta DR-214K, A85Y0RD originálny čierny, bizhub C227/C287
Čierna
Kapacita: 80000-105000 stránok

Na čo slúži valec v tlačiarni Konica Minolta?

Tlačový valec je súčasťou každej tlačiarne a kopírky Konica Minolta. Prostredníctvom valca sa tonerový prášok vďaka elektrostatickému náboju prenáša na papier alebo na prenosový pás.

Zobrazovacie valce Konica Minolta môžete nájsť aj pod inými označeniami:

  • zobrazovacia jednotka
  • zobrazovací valec
  • obrazový valec
  • tlačový valec
  • optický valec
  • drum unit
  • drum


Aký je rozdiel medzi tonerom a zobrazovacím valcom Konica Minolta?

Tonery aj fotovalce sú v tlačiarňach Konica Minolta samostatne vymeniteľnými dielmi.

Toner alebo tonerová kazeta je zásobník, ktorý obsahuje tonerový prášok – „farbu“, ktorá sa v tlačiarni prenáša na papier pri tlači stránky. Pri používaní tlačiarne dochádza k postupnému presunu tonerového prášku z tonerovej kazety do valcovej jednotky a ďalej na papier. Tonerové kazety nájdete v kategórii Tonery do tlačiarní Konica Minolta.

Zobrazovací valec obsahuje fotovalec, ktorý je pokrytý citlivou vrstvou, ktorá reaguje na svetlo lasera z tlačiarne. Valec sa v tlačiarni otáča a priťahuje tonerový prášok na miesta, kde bol osvetlený laserom. Potom sa tonerový prášok z valca prenesie na papier, ktorý ďalej putuje do fixačnej jednotky, v ktorej je prášok zafixovaný teplom a tlakom.

Aké tlačové valce do tlačiarní Konica Minolta ponúkame?

Na tonersyp.sk nájdete originálne tlačové valce Konica Minolta, ktoré vyrába a odporúča priamo výrobca tlačiarne. Ich výhodou je stabilná a garantovaná kvalita, nevýhodou potom vysoká cena.

Preto ponúkame aj lacnejšie kompatibilné valce od iných výrobcov. Z vlastných skúseností vieme, že kvalita kompatibilných valcov sa líši, a preto valce nakupujeme iba od výrobcov, ktoré máme dlhodobo overené. Naše kompatibilné valce sami používame vo vlastných kopírkach Konica Minolta.

Všetky kompatibilné tlačové valce dodávame s doživotnou zárukou. Môžete ich tak bez obáv použiť v lacných tlačiarňach Konica Minolta, ale aj v najdrahších multifunkčných kopírkach.


Výmena zobrazovacej jednotky v tlačiarni Konica Minolta

Ako často sa mení zobrazovací valec v tlačiarňach Konica Minolta?

Zatiaľ čo tonerové kazety budete meniť spravidla po niekoľkých tisícoch vytlačených stránkach, zobrazovacie valce majú oveľa vyššiu kapacitu. Ich životnosť sa pri jednotlivých modeloch líši. Pri menších tlačiarňach dosahuje desaťtisícov stránok, pri veľkých kopírkach potom aj viac ako 100 000 strán. Valcovú jednotku budete teda v priebehu životnosti tlačiarne meniť veľmi zriedka.


Ako poznáte, kedy máte fotovalec vymeniť?

Niektoré modely tlačiarní vás na nutnosť výmeny zobrazovacej jednotky samy upozornia.

Fotovalec je nutné vymeniť v prípade jeho opotrebovania, čo sa obvykle prejaví čiernymi pruhmi na okraji stránky. Staršie tlačiarne Konica Minolta (napríklad Konica Minolta 1350w) na koniec životnosti fotovalca samy neupozornia a čierne pruhy na okraji stránok sú jediným znamením, že je čas fotovalec vymeniť.


Koľko zobrazovacích jednotiek sa v tlačiarňach Konica Minolta musí meniť?

Zatiaľ čo v čiernobielych tlačiarňach Konica Minolta nájdete vždy iba jeden zobrazovací valec, vo farebných kopírkach sú obvykle štyri – pre každú farbu tonera zvlášť. Výnimkou je zobrazovacia jednotka A0VU0Y1 do farebnej tlačiarne Konica Minolta 1680MF, tá je v tlačiarni iba jedna.


Ako s valcom Konica Minolta zaobchádzať?

Valcová jednotka Konica Minolta obsahuje optický valec, ktorý je citlivý na svetlo a dlhodobé vystavenie svetlu by ho poškodilo. Preto je nutné fotovalec skladovať v uzavretom obale. Ak valec potrebujete z tlačiarne vybrať, vždy ho prikryte papierom.

Fotovalce sú tiež veľmi náchylné na poškodenie ostrými predmetmi. Pri manipulácii preto dávajte pozor, aby ste fotovalec nepoškriabali. Akýkoľvek škrabanec bude viditeľný na vytlačenom dokumente.

Ako vybrať správny tlačový valec do tlačiarne Konica Minolta

Najrýchlejšia cesta na vyhľadanie správneho fotovalca do tlačiarne Konica Minolta vedie cez vyhľadávacie pole. Stačí do neho zadať váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad na vyhľadanie valca pre Konica Minolta C224e stačí zadať C224e). Môžete tiež zadať priamo označenie fotovalca, ktorý hľadáte (napríklad A2XN0TD).

Vo farebných kopírkach môžete jednotlivé valce meniť samostatne, vždy iba ten, ktorý je na konci svojej životnosti.

V prípade niektorých kopírok a tlačiarní Konica Minolta kupujete obvykle jeden typ valca pre čiernu farbu a jeden typ valca, ktorý môžete použiť pre ktorúkoľvek farbu - cyan, magentu alebo žltú.

Príkladom je:

Zobrazovací valec pre Konica Minolta DR512K, A2XN0RD – je možné použiť iba pre čiernu farbu

Zobrazovací valec pre Konica Minolta DR512, A2XN0TD – je možné použiť ľubovoľne pre farbu cyan, magentu alebo žltú


Ďalšie informácie k valcom Konica Minolta