Ako ľahko vybrať správnu pásku do štítkovača DYMO

Do štítkovačov DYMO je k dispozícii nespočetné množstvo typov pások rôznych farieb a materiálov. Líšia sa nielen vzhľadom, ale aj účelom použitia a typom štítkovača, v ktorom je možné ich použiť. Ukážeme vám, ako vybrať tú správnu.

Rýchly prehľad:


Pásky D1

Plastové pásky D1 sú určené pre bežné značenie vo firme či domácnosti.

Kompatibilné pásky do štítkovačov Dymo
Kompatibilné pásky typu D1 do štítkovačov Dymo

Do ktorých štítkovačov sa hodia?

Pásky typu D1 môžete použiť v týchto štítkovačoch:

  • DYMO LabelManager
  • Dymo MobileLabeler
  • DYMO LabelPoint
  • DYMO Rhino
  • Dymo LabelWriter DUO


Na aké aplikácie sú ideálne?

Pásky D1 sa hodia na označenie majetku, šanónov, dokumentov a ďalších predmetov s hladkým a rovným povrchom (predovšetkým v interiéri). Sú vyrobené z polyesteru a sú odolné voči UV žiareniu a vode.


Aké rozmery sú k dispozícii?

Pásky D1 sa vyrábajú v piatich rôznych šírkach: 6, 9, 12, 19 a 24 milimetrov. Šírka vytlačeného štítku je teda daná samotnou páskou.

Pri výbere pásky podľa šírky sa vždy presvedčte, že vaša tlačiareň podporuje danú šírku pásky. Lacnejšie štítkovače ako napríklad DYMO LabelManager 160 totiž podporujú iba pásky do šírky 12 mm. V drahších modeloch možno potom tlačiť aj širšie štítky.

Dĺžka originálnych i kompatibilných pások D1 je 7 m. Štítky si teda môžete narezať na ľubovoľnú dĺžku.


Kým v drahších štítkovačoch DYMO môžete použiť pásky všetkých rozmerov,

tie lacnejšie podporujú len užšie pásky. Ak si nie ste istí, aké pásky možno použiť vo vašom štítkovači, použite náš vyhľadávač.


Aká je farebnosť pások D1

Každá páska D1 je určená pre tlač štítkov s konkrétnou farbou tlače na konkrétnom podklade.

S páskou 40913 napríklad vytlačíte čierny text na bielom podklade, s páskou 40918 zase čierny text na žltom podklade.

Farebných kombinácií je však oveľa viac. Pre zobrazenie všetkých farieb a rozmerov pások stačí vyhľadať model vášho štítkovača DYMO pomocou vyhľadávača. Ten vám ponúkne len pásky, ktoré zaručene pasujú práve do vášho štítkovača.


Pásky do štítkovačov DYMO Rhino

Pásky DYMO Rhino sú vhodné predovšetkým pre náročnejšie podmienky najmä vo firmách a priemysle.


Do ktorých štítkovačov sa hodia?

Tieto pásky sú určené výhradne pre priemyselné štítkovače DYMO Rhino.


Na aké aplikácie sú ideálne?

Na rozdiel od štandardných pások D1 majú pásky DYMO Rhino široké možnosti uplatnenia. Podľa špecifického určenia rozlišujeme niekoľko druhov:

Polyesterové pásky sú pásky s najsilnejším permanentným lepidlom. Najlepšie sa hodia na označenie rovných povrchov akými sú police, regály, stroje a podobne. Bezprostredne po aplikácii je možné štítok odstrániť a premiestniť, po 42-72 hodinách ale pevne priľne k povrchu.

Vinylové pásky sú vhodné pre výrobu veľmi odolných štítkov s permanentným lepidlom. Odolávajú mrazu aj vysokým teplotám, UV žiareniu, vode, chemikáliám a olejom, a tak sa hodia do interiéru aj exteriéru.

Pružné nylonové pásky (flexibilné) sú ideálne pre značenie oblých a tiež štruktúrovaných povrchov, napr. káblov. Sú veľmi odolné voči pretrhnutiu, čo oceníte napríklad pri preťahovaní káblov úzkymi priestormi.

Zmršťovacie bužírky (polyolefinové) oceníte pri značení káblov. Bužírku je možné potlačiť priamo v štítkovači DYMO Rhino a následne na kábli horúcim vzduchom zafixovať.


Aké rozmery sú k dispozícii?

Pásky do štítkovačov DYMO Rhino možno zakúpiť v rôznych šírkach od 6 do 24 mm. Aj tu platí, že najširšie pásky možno použiť len v drahších tlačiarňach DYMO Rhino.

Dĺžka pások do štítkovačov DYMO Rhino sa líši v závislosti od materiálu. Najviac štítkov vytlačíte s vinylovými a polyesterovými páskami, ktoré merajú 5,5 m. Nylonové pásky sa vyrábajú s návinom 3,5 m a zmršťovacie bužírky s návinom 1,5 m.

Nie ste si istí, akú šírku pásky váš štítkovač podporuje? Stačí zadať číslo modelu do nášho vyhľadávačaktorý vám ponúkne iba pásky vhodné práve pre váš štítkovač


Aká je farebnosť pások DYMO Rhino

Farebnosť podkladovej farby, rovnako ako farba tlače na vytlačenom štítku, je aj v prípade pások DYMO Rhino vopred určená použitou páskou.

Okrem štandardných farieb podkladov možno v týchto tlačiarňach použiť aj polyesterové pásky s metalickou (striebornou) farbou podkladu.

Konkrétnu farbu podkladu a tlače možno ľahko vyhľadať v našom vyhľadávači s použitím filtra. Stačí zadať číslo modelu a vyhľadávač vám ponúkne iba pásky vhodné pre váš štítkovač. Pomocou filtra potom len vyberiete pásky s požadovanou farbou.


Pásky typu LetraTag

Pásky do štítkovačov DYMO LetraTag sú ideálne pre použitie v domácnosti alebo malej kancelárii.


Do ktorých štítkovačov a na aké aplikácie sa hodia?

Pásky typu LetraTag sú určené do rovnomenných štítkovačov. Hodia sa pre nenáročné domáce či kancelárske aplikácie bez špeciálnych požiadaviek na zvýšenú odolnosť či silu lepidla.

Okrem plastových pások je k dispozícii aj papierova páska 59421 ideálna pre kancelárske značenie.


Aké sú rozmery a farebnosť pások

Pásky do tlačiarní DYMO LetraTag majú jednotnú šírku 12 mm a dĺžku 4 m. Farebnosť vytlačených štítkov, rovnako ako v prípade ostatných štítkovačov DYMO, je daná použitou páskou.


Vyhľadanie správnej pásky do štítkovača DYMO

Najrýchlejšia cesta na vyhľadanie správnej pásky do štítkovača DYMO? Do vyhľadávacieho poľa nižšie jednoducho zadajte váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad LabelManager 160) alebo označenie konkrétnej pásky, ktorú hľadáte (napríklad 40913).Tento článok sa vzťahuje
k týmto produktom: