3 pravidlá bezpečného používania kompatibilných tonerov vo veľkých kopírkach

Ak vlastníte veľkú kancelársku kopírku formátu A3, možno ste zvažovali, či je bezpečné používať v nej kompatibilné tonery alebo radšej zostať u originálov. Láka vás úspora nákladov, ale nechcete riskovať poškodenie tak drahého stroja? Alebo kompatibilné tonery už vo vašej kopírke používate a zaujíma vás, na čo si dať pozor?

Tieto 3 pravidlá používania kompatibilných tonerov v kopírkach sa týkajú najmä:


1. Vyberajte tonery len od prémiových výrobcov

Na svete existuje veľa výrobcov, ktorí sa zaoberajú takmer výhradne výrobou tonerov do kopírok formátu A3 a do menších strojov tonery nevyrábajú.

Vďaka vysokej špecializácii a investíciám do výskumu a vývoja sú ich produkty veľmi kvalitné. Používanie tonerov od týchto výrobcov je bezpečné a tlač je kvalitná.

Ako ale takého výrobcu spoznať? Dobrým indikátorom je krajina pôvodu. Pochádzajú najmä z Japonska, niektorí potom z USA alebo Taiwanu. Z týchto krajín pochádzajú aj výrobcovia tonerov do kopírok, ktoré ponúkame v našom e-shope.

Toner do kopírky Konica Minolta
Kompatibilný toner do kopírky Konica Minolta s práškom vyrobeným v Japonsku.


2. Používajte tonery len od jedného výrobcu

Keď už sa rozhodnete pre jedného výrobcu tonerov a ste s ním spokojní, nemeňte ho.

Jednou z hlavných chýb pri používaní kopírok formátu A3 je striedanie kompatibilných tonerov od rôznych výrobcov. To vedie spravidla k zníženiu kvality tlače vo forme rôznych defektov, šmúh, pruhov a podobne. Pri farebných kopírkach sa potom tieto problémy vyskytujú častejšie ako u čiernobielych.

Čo keď ale z nejakého dôvodu naozaj potrebujete výrobcu či dodávateľa zmeniť? V tom prípade pred vložením tonerov od nového výrobcu použite jednu sadu originálnych tonerov, ktoré problémy s prechodom eliminujú.

Tonery do kopírky
V kopírke je dôležité používať kompatibilné tonery od rovnakého výrobcu.


Ak z nejakého dôvodu naozaj potrebujete výrobcu či dodávateľa zmeniť,

použite pred vložením tonerov od nového výrobcu jednu sadu originálnych tonerov. Vďaka tomu zamedzíte problémom s prechodom medzi dodávateľmi.

3. Nezabudnite na pravidelnú údržbu

Veľké kopírovacie stroje obvykle používa veľký počet osôb a dostávajú poriadne zabrať. Aby bola zachovaná ich plná funkčnosť a kvalita tlače, je nevyhnutné kopírku pravidelne servisovať.

Technik pri údržbe vyčistí a nastaví všetky dôležité súčiastky. Kopírka tak bude správne podávať papier, zníži sa počet zásekov, defektov výtlačkov a farebnosť dokumentov zostane zachovaná.

Servis kopírky
Pravidelná údržba je dôležitá pre zachovanie bezproblémového chodu vašej kopírky.


Vyhľadanie tonera do kopírky

Správny toner do kopírky ľahko a rýchlo vyhľadáte pomocou vyhľadávacieho poľa nižšie. Jednoducho zadajte váš model tlačiarne alebo jeho časť (napríklad pre vyhľadanie tonera do tlačiarne Konica Minolta C224e zadajte do vyhľadávača C224e). Môžete tiež priamo zadať označenie modelu tonera, ktorý hľadáte (napríklad TN321K).