3 pravidlá bezpečného používania kompatibilných tonerov vo veľkých kopírkach

Ak vlastníte veľkú kancelársku kopírku formátu A3, možno ste zvažovali, či je bezpečné používať v nej kompatibilné tonery alebo radšej zostať u originálov. Láka vás úspora nákladov, ale nechcete riskovať poškodenie tak drahého stroja? Alebo kompatibilné tonery už vo vašej kopírke používate a zaujíma vás, na čo si dať pozor?

Tieto 3 pravidlá používania kompatibilných tonerov v kopírkach sa týkajú najmä týchto značiek:

  • Konica Minolta
  • Ricoh
  • Nashuatec
  • Gestetner
  • Sharp


1. Vyberajte tonery iba od prémiových výrobcov

Toner do kopírky Konica Minolta
Kompatibilný toner do kopírky Konica Minolta s práškom vyrobeným v Japonsku.

Na svete existuje veľa výrobcov, ktorí sa zaoberajú takmer výhradne výrobou tonerov do kopírok formátu A3 a do menších strojov tonery nevyrábajú.

Vďaka vysokej špecializácii a investíciám do výskumu a vývoja sú ich produkty veľmi kvalitné. Používanie tonerov od týchto výrobcov je bezpečné a tlač je kvalitná.

Ako ale takého výrobcu spoznať? Dobrým indikátorom je krajina pôvodu. Pochádzajú najmä z Japonska, niektorí potom z USA alebo Taiwanu. Z týchto krajín pochádzajú aj výrobcovia tonerov do kopírok, ktoré ponúkame v našom e-shope.2. Používajte tonery iba od jedného výrobcu

Tonery do kopírky
V kopírke je dôležité používať kompatibilné tonery od rovnakého výrobcu.

Keď už sa rozhodnete pre jedného výrobcu tonerov a ste s ním spokojní, nemeňte ho.

Jednou z hlavných chýb pri používaní kopírok formátu A3 je striedanie kompatibilných tonerov od rôznych výrobcovTo vedie spravidla k zníženiu kvality tlače vo forme rôznych defektov, šmúh, pruhov a podobne. Pri farebných kopírkach sa potom tieto problémy vyskytujú častejšie ako u čiernobielych.

Čo keď ale z nejakého dôvodu naozaj potrebujete výrobcu či dodávateľa zmeniť?  V tom prípade pred vložením tonerov od nového výrobcu použite jednu sadu originálnych tonerov, ktoré problémy s prechodom eliminujú.

Ak z nejakého dôvodu naozaj potrebujete výrobcu či dodávateľa zmeniť,

použite pred vložením tonerov od nového výrobcu jednu sadu originálnych tonerov. Vďaka tomu zamedzíte problémom s prechodom medzi dodávateľmi.

3. Nezabudnite na pravidelnú údržbu

Servis kopírky
Pravidelná údržba je dôležitá pre zachovanie bezproblémového chodu vašej kopírky.

Veľké kopírovacie stroje obvykle používa veľký počet osôb a dostávajú poriadne zabrať. Aby bola zachovaná ich plná funkčnosť a kvalita tlače, je nevyhnutné kopírku pravidelne servisovať.

Technik pri údržbe vyčistí a nastaví všetky dôležité súčiastky. Kopírka tak bude správne podávať papier, zníži sa počet zásekov, defektov výtlačkov a farebnosť dokumentov zostane zachovaná.