Informácie k aktuálnej situácii: Všetky objednávky vybavujeme v štandardnom režime. Viac informácii a doporučenia k nákupu máme pre vás tu.

5 najčastejších porúch neoriginálnych tonerov pre tlačiarne Samsung a čo robíme pre to, aby sa Vám úplne vyhli.

Vlastníci tlačiarní Samsung pozor! Tu je päť najčastejších porúch, ktoré sa na kompatibilných kazetách bežne vyskytujú a 7 krokov, ktoré robíme, aby sa vám tieto problémy úplne vyhli.

Problém č. 1: Tlačiareň toner neakceptuje.

Možno to poznáte. Kúpili ste nový toner do zásoby, ktorý Vám nejakú dobu ležal v skrini. Po nasadení do tlačiarne Vám však tlačiareň v ten najmenej vhodný moment tento toner odmieta akceptovať a napíše chybu súvisiacu s nekompatibilným tonerom.

Za touto chybou sa niekedy skrýva vada konštrukcie tonerovej kazety, najčastejším dôvodom je však nekompatibilný, respektíve neaktuálny čip. Výrobca totiž pravidelne na diaľku a nenápadne aktualizuje firmvér vo Vašej tlačiarni, čím zabraňuje používanie alternatívnych tonerov.

Čo robíme, aby sa Vás tento problém netýkal?

 • Nakupujeme čo "najčerstvejšie" tonery s čo najaktuálnejšími čipmi. Minimalizujeme tak riziko problémov. Sledovanie aktuálnosti čipov v každej dodávke nie je jednoduché ani lacné (tonery s novšími čipy sú vždy drahšie než tonery so staršími čipy). Vždy sa ale chceme uistiť, že váš toner bude fungovať a nebudete mať s ním žiadne nepríjemné problémy.
 • V prípade najčastejšie používaných a problémových tonerov pre tlačiarne Samsung otestujeme navyše každý toner v našej tlačiarni ešte pred odoslaním k vám.
 • Ak by sa stalo, že toner po dlhšej dobe skladovania nebude fungovať, zadarmo Vám v rámci našu doživotnej záruky toner vymeníme za toner s aktuálnym čipom, alebo pošleme nový čip.

 

Problém č. 2: Toner nevydrží dostatočný počet strán

Ďalšou pomerne častou chybou kompatibilných tonerov Samsung je nedostatočná kapacita. Jednoducho povedané - toner nevydrží toľko, koľko by mal a koľko predajca deklaruje. To má však na Vašu peňaženku a rozpočet veľmi negatívny dopad.

Aký presne? Uvediem príklad tonera MLT-D111L s kapacitou 1800 strán pri 5% pokrytí, ktorý pasuje do najpopulárnejší malej tlačiarne Samsung M2070. Ak toner kúpite za 30 euro, ale toner vytlačí iba 1200 strán pri 5% pokrytí, znamená to, že Vás v prepočte stálo vytlačenie 1800 strán až 45 euro.

Ako zistíte, či váš toner nevydržal sľubovaný počet strán? Jednoducho. V prípade že toner už netlačí (na vytlačených stránkach sú biele vynechané časti) a tlačiareň nehlási problém s dochádzajúcim tonerom. Ak v tejto situácii nepomôže ani zatrasenie tonerovou kazetou, je to známka toho, že v kazete predčasne došiel tonerový prášok.

 

Čo robíme, aby sa Vás tento problém netýkal?

 • Pretože bežný test v tlačiarni tento problém neodhalí, vykonávame pri modeloch tonerov, ktorých sa tento problém týka najčastejšie, dôkladnejšie vstupné testy a testy výrobných šarží.
 • V priebehu testu sledujeme kvalitu tlače po celú dobu jeho životnosti a zisťujeme, či vytlačí udávaný počet strán.
 • Ak sa v teste preukážu nedostatky, vyradíme celú šaržu z našich skladov a k Vám sa tak chybný toner nedostane.

 

Problém č. 3: Nekvalitná tlač

Výrobcov alternatívnych tonerov je veľa a tiež kvalita býva rôzna. Najčastejšie sa pri tlači vyskytujú tieto problémy s kvalitou:

 • Bledá tlač po celej ploche stránky
 • Chyby tlače na tmavých alebo šedých plochách
 • Sivé pozadie tlačenej stránky
 • Fľaky na tlačenom papieri
 • Tlač celých čiernych stránok
 • Tlač prázdnych stránok
 • Černe alebo biele pruhy na vytlačených stránkach

 

Čo robíme, aby sa Vás tento problém netýkal?

 • Z hľadiska kvality tlače je najdôležitejšie výber kvalitného výrobcu. Preto si na výbere dodávateľov dávame veľmi záležať a vyberáme iba tých, ktorí spĺňajú naše prísne kvalitatívne kritériá.
 • Aby sme zachovali najlepší pomer cena výkon, odoberáme a testujeme tonery od 11 dodávateľov z 5 krajín Európskej únie.
 • Každý toner z modelov pre tlačiarne Samsung, ktorých sa tento problém týka najviac, pred odoslaním otestujeme na našich vlastných tlačiarňach.

Problém č. 4: Vysypaný toner pri doručení

Problém č. 5: Zlomená časť kazety

Tieto dva problémy sú zjavné na prvý pohľad a môžu Vás nepríjemne prekvapiť už pri rozbaľovaní krabice s tonerom.

 

Čo robíme, aby sa Vás tento problém netýkal?

 • Kompatibilné tonery do tlačiarne Samsung, ktorých sa tieto problémy týkajú, vždy pred odoslaním rozbalíme a skontrolujeme, či nie je fyzicky poškodený.
 • Prípadné ďalšie problémy zachytíme pri následnom teste kazety.
 • K Vám sa dostanú iba neporušené a bezchybné kusy.

 

Vyššie uvedené preventívne opatrenia sa týkajú najmä alternatívnych tonerových kaziet TONERSYP nahrádzajúcich:

Samsung MLT-D101S

Samsung MLT-D111S

Samsung MLT-D111L

Samsung MLT-D116L

 

 

Vybrať kvalitný toner pre tlačiareň Samsung