Prečo je hmotnosť tonerového prášku pre jednotlivé farby odlišná?

Rovnaká kapacita ale odlišná hmotnosť? Chápeme, že toto zistenie vás môže prekvapiť. Rozdielna hmotnosť a objem je však zámerom a nejde o chybu.
Rôzne farby tonerového prášku môžu mať rôznu hmotnosť.
Jednotlivé farby tonerového prášku môžu mať odlišné vlastnosti. Aj keď sú určené pre rovnakú tlačiareň, môžu sa líšiť v objeme a hmotnosti.

Farebná laserová tlač je zložitý proces. Aby mali vaše vytlačené dokumenty a obrázky čo najlepšiu kvalitu, musí sa tonerový prášok jednotlivých farieb správne namiešať.

Pri tlači preto tlačiareň používa iné množstvo tonerového prášku jednotlivých farieb. U niektorých modelov tlačiarní môže mať prášok jednotlivých farieb aj odlišné vlastnosti (napríklad hustotu).

Správna gramáž tonerového prášku je predpísaná výrobcom konkrétneho tonerového prášku. Môže byť tiež nami upravená podľa výsledkov našich testov. Ak by sme zistili, že pri tlači určitého typu dokumentov by gramáž doporučená výrobcom nebola dostatočná na vytlačenie dostatočného počtu stránok, množstvo prášku môžeme pre konkrétny model navýšiť.

Môžete sa tak spoľahnúť, že po naplnení vytlačí váš toner toľko strán, koľko je na prášku udané.

Rozdielne množstvo prášku budete napríklad potrebovať v prípade plnenia tonerov do tlačiarní Xerox WorkCentre 6025.


Vyhľadanie správneho prášku v správnej gramáži je hračka. Stačí do vyhľadávača nižšie jednoducho zadať model vašej tlačiarne alebo jeho časť (napríklad pre model Xerox WorkCentre 6025 stačí zadať Xerox 6025).