Informácie k aktuálnej situácii: Všetky objednávky vybavujeme v štandardnom režime.

5 najčastejších mýtov pri používaní náplní do tlačiarní

Mýtus 1

Prípadný nekvalitní toner alebo tonerový prášok sa prejaví len na kvalite tlače.

Fakt

Zďaleka nie. Nekvalitný toner môže znečistiť tlačiareň, alebo v prípade modernejších tlačiarní poškodiť vnútorné diely tlačiarne. Náklady na tlač jednej strany sa potom rapídne dvíhajú, a namiesto toho aby zákazník ušetril si často navyše (oproti kvalitnému riešeniu) priplatí. Kvalitné riešenie nemusí byť vždy len originálny toner, môže ísť o kvalitný neoriginálny toner (a stále výrazne lacnejší než originálny).

Mýtus 2

Všetky neoriginálne tonery sú rovnako nekvalitné a poškodia tlačiareň.

Fakt

To je samozrejme rétorika výrobcov, ktorí potrebujú na originálnych náplniach zarábať. Radi dávajú za príklad nekvalitné neoriginálne tonery. Tie ale nie sú všetky rovnaké. Pri výbere kvalitných neoriginálnych tonerov je riziko poškodenia tlačiarne minimalizované a seriózny predajcovia navyše ponúkajú záruku opravy tlačiarne v prípade jej poškodenia. Rovnako ako výrobca tlačiarne na originálne tonery.

Mýtus 3

Dlhodobé používanie neoriginálnych tonerov mi zničí tlačiareň.

Fakt

Keď používate kvalitné alternatívne tonery, nie je to pravda. Každopádne ak sa na to pozriete komerčne, tak v prípade ceny tlačiarne 400€, originálnych tonerov 300€ a neoriginálnych tonerov 100€ máte už po 2 sadách ušetrené na novú tlačiareň. Máte ekologický pohľad na vec? Aj keby ste tlačiareň museli vymeniť skôr (a stojíme si za tým, že s našimi tonermi tomu tak nebude), za dobu jej existencie pri jednorazovom používaní originálnych náplní zaťažíte životné prostredie viac, než likvidáciou samotnej tlačiarne.

Mýtus 4

Ak mám tlačiareň v záruke, musím používať originálne náplne, inak mi nebude uznaná prípadná reklamácia.

Fakt

Európska legislatíva zakazuje výrobcom stanovovať podobné podmienky. V prípade, že by ste mali so značkovým servisom tento problém, ponúkame právnu pomoc s jeho riešením. Pri používaní tonerov našej značky nesieme zodpovednosť za škody nimi spôsobené my, viď <záruky.

Mýtus 5

Na všetky tlačiarne existujú alternatívne tonery.

Fakt

Ak chcete na tlači ušetriť, poraďte sa s nami ešte pred nákupom novej tlačiarne. Výrobcovia sa samozrejme bránia používaniu alternatívnych náplní a (nie z dôvodu ochrany svojich zákazníkov, ale hlavne z dôvodu ochrany svojich ziskov) a môže trvať i niekoľko rokov, než sa podarí ich ochranu prelomiť. V prípade nákupu nevhodnej tlačiarne by ste potom boli odkázaní výhradne na drahé originálne náplne.

V Tonersyp garantujeme kvalitu dodaných náplní nezávisle na kategórii, ktorú si vyberiete.
Chcete vedieť, čo všetko garantujeme? 100% záruka Tonersyp

Vyhľadať náplň podľa tlačiarne
Poznáte označenie náplne?