Informácie k aktuálnej situácii: Všetky objednávky vybavujeme v štandardnom režime. Viac informácii a doporučenia k nákupu máme pre vás tu.

Xerox Phaser 3010, 3040 a WorkCentre 3045 - tlačiarne citlivé na kvalitu toneru.

Malé kancelárske tlačiarne Xerox Phaser 3010 Xerox Phaser 3040 a multifunkčné zariadenia Xerox WorkCentre 3045 boli vďaka nízkej cene veľmi populárne hlavne v domácnostiach a menších kanceláriách. Jediným vymeniteľným spotrebným materiálom v prípade týchto modelov je malá tonerová kazeta, v tvare malého puku. Kvalita niektorých neoriginálnych tonerov ale býva veľmi pochybná a preto je nutné buďte pri nákupe tonerov do týchto tlačiarní opatrní.

 

Šetríte obozretne

Spoločnosť Xerox totiž pri výrobe týchto kompaktných strojov použila modernú technológiu vrátane najnovšej formulácie tonerového prášku v originálnych toneroch. Pretože sú však originálne tonery veľmi drahé, mnoho majiteľov hľadá cesty ako ušetriť a používa veľmi lacné neoriginálne tonery.

Väčšina českých predajcov však pre tieto tlačiarne ponúka tzv. kompatibilné tonery. Tie sú vyrobené v Číne s cieľom čo najnižšej ceny a za použitia nekvalitného tonerového prášku. Veľkým problémom je aj fakt, že (ne) kvalita toneru sa kvôli špecifickému fungovaniu tlačiarní Xerox prejaví až po vytlačení niekoľko stoviek strán od vloženia toneru do tlačiarne. Môže sa tak zdať, že toner tlačí rovnako kvalitne ako originál, po niekoľkých stranách Vás však môže čakať nepríjemné prekvapenie.

Typické príznaky nekvalitných tonerov:

  • Výrazné rozmazávanie toneru aj pri tlači na obyčajný papier
  • Zdvojenie tlačeného obsahu (opakovanie textu)
  • Bledá tlač
  • Kratšia životnosť – chybové hlásenia po vytlačení niekoľko stoviek strán

Bohužiaľ väčšina predajcov tieto tonery netestuje a tak netuší, ako fungujú tonery, ktoré predávajú.

 

Takto môže vyzerať tlač s nekvalitnými kompatibilnými toenrmi z Číny
Takto vyzerá tlač s renovovanými tonermi TONERSYP
Nekvalitní tisk s čínskými kompatibilními tonery Kvalitní tisk s PREMIUM tonery TONERSYP

 

 

Kvalitná alternatíva = skutočná úspora

Renovované tonery TONERSYP pro tiskárny Xerox Phaser 3010, 3040 a WorkCentre 3045 je použitý kvalitný tonerový prášok, ktorý je špeciálne navrhnutý pre použitie v týchto tlačiarňach. V porovnaní s väčšinou alternatívnych tonerov  dostupných na českom trhu dosiahnete s našimi tonermi lepšie výsledky v zapekaní toneru, dokumenty sa budú menej rozmazávať a tlačený obsah bude tmavší. Vďaka kvalitnému čipu toner vydrží udaný počet strán a neprestane fungovať predčasne.

Počas vývoja tonerov značky TONERSYP sme na našich testovacích tlačiarňach Xerox Phaser 3010 vytlačili tisíce strán. Vieme ako fungujú a preto môžeme na ne poskytnúť doživotnú záruku.

Ak ste však už použili toner inej značky, môže sa kvalita po vložení toneru značky TONERSYP alebo originálneho toneru zlepšiť až po 500 vytlačených stranách.

 

Zdravotná nezávadnosť

Materiál použitý pri výrobe renovovaných tonerov TONERSYP pochádza z certifikovaného zdroja a je tak zaručená jeho zdravotná bezpečnosť, čo sa nedá povedať o čínskych kompatibilných toneroch. Pri výbere tonerov majte preto na pamäti aj zdravie užívateľov tlačiarne.