Informácie k aktuálnej situácii: Všetky objednávky vybavujeme v štandardnom režime. Viac informácii a doporučenia k nákupu máme pre vás tu.

4 problémy farebných tlačiarní HP a Canon, ktoré môžu súvisieť s tonerom.

Vybrali sme pre vás 4 najčastejšie problémy, ktoré sa vyskytujú vo farebných tlačiarňach HP a Canon vyskytujú a ktoré súvisia s tonermi. Veľkou výhodou je, že veľa z nich možno vyriešiť výmenou tonera. Z toho ale zároveň vyplýva, že je nutné v tlačiarňach používať kvalitné tonery, inak sa s týmito chybami budete stretávať pravidelne.

1. Chyba kalibrácie

Farebné laserové tlačiarne sa pre dosiahnutie vysokej kvality tlače pravidelne kalibrujú. Kalibrujú sa tiež po vložení nových tonerov, a práve vtedy sa môžete stretnúť s chybovým hlásením.

U tlačiarní Canon sa môžete stretnúť s chybou "Out-of-Register Colors Correction Error", ktorá tiež súvisí s nesprávne vykonanou kalibráciou.

Chyba kalibrácie väčšinou súvisí s tonerovými kazetami, konkrétne s tonerovým práškom, použitým pri výrobe kazety. Zo skúseností vieme, že lacné čínske kompatibilné tonery majú s kalibráciou väčšie problémy a tieto chyby sa u nich opakujú častejšie.

Riešenie problému je v používaní tonerov s kvalitným tonerovým práškom. Nemusíte To ale ešte nemusí znamenať prechod na originálne tonery. Stačí zvoliť kvalitnejšie neoriginálne tonery. Tie obsahujú kvalitnejší tonerový prášok, vďaka ktorému sa tlačiareň správne skalibruje. Bonusom bude vyššia kvalita vytlačených dokumentov.

 

2. Rôzne defekty v tlači


Aj defekty v tlači sú často spojené s komponentmi, ktoré sú súčasťou kazety. Najčastejšími prejavmi sú pruhy v tlači, pravidelné fľaky alebo opakujúce sa bodky po celej dĺžke stránky.
Tieto vady môžu súvisieť s fyzickým poškodením optického valca na kazete alebo môže ísť o zlyhanie iných komponentov vo vnútri kazety. Znovu platí, že u lacných neoriginálnych tonerov je pravdepodobnosť zlyhania oveľa vyššia.

Pretože sme ale chceli zistiť podrobnosti, nakúpili sme na internete sadu najlacnejších tonerov pre tlačiareň Canon LBP7200. Už po vytlačení niekoľkých málo strán sa na výtlačkoch objavili čierne pruhy - vada čierneho tonera. Nasledovali problémy s azúrovým tonerom v podobe bielych škvŕn vo farebných plochách, ďalej tiež purpurového tonera.

U kvalitnejších alternatívnych tonerov sa tieto vady vyskytujú v oveľa zriedkavejšie.

 

3. Sypanie tonerového prášku


Výrazné sypanie tonera z kazety je znakom poškodenia a takú kazetu by ste do tlačiarne nemali vkladať. Tonerový prášok by totiž mohol znečistiť ďalšie súčiastky tlačiarne.

Pokiaľ sa ale tonerový prášok z kazety nesype a kazeta je len znečistená, nemusí ísť o vadu. Najmä v prípade renovovaných tonerov môže ísť o pozostatok tonerového prášku, ktorý sa na prepravnú poistku nasype pred testom kazety. V tomto prípade stačí kazetu očistiť suchou handričkou. Očistený toner môžete potom bez obáv vložiť do tlačiarne.

 

4. Chybové hlásenie tlačiarne súvisiace s tonerom


Ďalšia možná porucha sa týka čipov, ktoré na tonerovej kazete slúži na komunikáciu s tlačiarňou. Chybové hlásenia môžu byť rôzne. Väčšina z nich ale upozorňuje na nekompatibilný toner, alebo chybu konkrétneho tonera. Problém môžete vyriešiť výmenou čipu na konkrétne tonerovej kazete. Znovu platí, že kvalitné alternatívne tonery používajú kvalitnejšie čipy a prechádzajú testom. Tieto chyby sa tak u nich vyskytujú len výnimočne.

Pri kvalitných tonerových kaziet sa paradoxne môže na stránke stavu spotrebného materiálu vyskytnúť hlásenie, že používate tonery od iného výrobcu. V tomto prípade nejde o chybu, ale zámer výrobcu čipov, aby boli originálne a neoriginálne tonery jasne odlíšené. Toto hlásenie na stránke stavu spotrebného materiálu nijako neovplyvňuje chod tlačiarne a tá v tomto ohľade funguje rovnako ako s originálnymi tonery.

 

Vybrať kvalitný toner pre tlačiareň HP a Canon

 

Čo robíme, aby ste sa Vy s týmito chybami nestretli?

  • Pre farebné tlačiarne HP a Canon starostlivo vyberáme dodávateľov tonerov. Vyhýbame sa najmä lacným čínskym tonerom, s ktorými sa bežne na slovenskom trhu stretnete.
  • Dohliadame na to, aby kazety obsahovali kvalitný tonerový prášok, ktorý zaručí, že sa Vaša tlačiareň bez problémov kalibruje.
  • Pravidelne testujeme kvalitu tlače, aby sme sa presvedčili, že je bez akýchkoľvek defektov.
  • Testujeme tiež kvalitu dodávaných čipov, aby nespôsobili blokáciu vašej tlačiarne tlačiarne.

 

Tento článok sa týka najmä týchto tlačiarní a tonerov:

Staršie tlačiarne a tonery HP a Canon

 

Tiskárny HP

Tiskárny Canon

Označení tonerů HP

Tonery Canon

 

Novšie tlačiarne HP a Canon

Tiskárny HP

Tiskárny Canon

Označení tonerů HP

Tonery Canon

 

Vybrať kvalitný toner pre tlačiareň HP a Canon